Dekarz powiedział, że gonty z 3 zakładkami nie są dostępne

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

faret
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2024, 13:30
Dekarz powiedział, że gonty z 3 zakładkami nie są dostępne

autor: faret » 18 kwie 2024, 13:31

Ostatnio odwiedziło mnie kilka różnych firm dekarskich, aby przyjrzeć się uszkodzeniom powodowanym przez wiatr. Wszyscy zgodzili się, że mój dach jest stary (23 lata) i możliwe jest, że otrzymam ubezpieczenie obejmujące pełną wymianę dachu. Jest około 20 gontów uszkodzonych przez wiatr, ale przeważnie znajdują się one po jednej stronie mojego dachu (dach ma tylko dwie strony, to mały dom).

Jednakże inny dekarz powiedział dzisiaj: „Masz gonty z 3 zakładkami. Wycofano je z produkcji, więc prawie na pewno otrzymasz pełną wymianę, a nie tylko naprawę”.
https://1921681001.id/
Byłem trochę podejrzliwy, bo powiedział to z taką pewnością. Inni dekarze powiedzieli: „Być może uda się uzyskać pełną wymianę, ale przynajmniej wymieniona zostanie jedna strona”. Jednak ten najnowszy facet sprawił, że wydawało się to pewne.
https://19216811.cam/
Czy naprawdę tak trudno jest znaleźć podstawowe gonty z 3 zakładkami? Istniejące gonty są tak mało wyszukane, jak to tylko możliwe.

Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów