Płytka porcelanowa na membranie oddzielającej

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dreet
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2024, 4:26
Płytka porcelanowa na membranie oddzielającej

autor: dreet » 23 lut 2024, 4:32

Planujemy położenie podłogi z płytek ceramicznych o powierzchni 400 stóp kwadratowych w kuchni w komercyjnej restauracji. Po wyciągnięciu dywanu i płyty wiórowej pozostały nam stare (prawdopodobnie azbestowe) płytki na sklejce o grubości może 3/8 na podłodze z podwójnych 1-calowych desek na pióro i wpust. Jest więc gruba i zbudowana jak czołg. Stary budynek i wszystko jest solidne i równe https://9apps.ooo/.

Nasz plan zakłada pozostawienie starych płytek w nienaruszonym stanie, pokrycie ich sklejką ACX 3/8, następnie ułożenie wodoodpornej membrany oddzielającej ułożonej przy użyciu cienkiej warstwy, a następnie płytek porcelanowych przy użyciu cienkiej warstwy. Zależy nam, aby wysokość wykończenia odpowiadała sąsiadującej z nim podłodze, dlatego wybraliśmy dla sklejki grubość 3/8.

Brak ogrzewania w podłodze.

Jakieś problemy z tym planem? Jakieś zalecenia dotyczące marki/źródła membrany oddzielającej? Wreszcie widzieliśmy także membranę typu „odklejaj i przyklejaj”, czy to jest dobre? Dzięki.

Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów