Ogrzewanie podłogowe na poddaszu drewnianym

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Basiasia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2023, 17:50
Ogrzewanie podłogowe na poddaszu drewnianym

autor: Basiasia » 17 lis 2023, 18:12

Witam serdecznie. Proszę o poradę. Mam strop drewniany, warstwy podłogi: belki konstrukcyjne, deski, styropian, mata pod ogrzewanie podłogowe (taka plastikowa z wypustkami, nie wiem jak się fachowo nazywa) i teraz moje pytanie- jak wykonać zabudowę pod podłogę panelową? Bez wylewki. Tak, żeby nie zbankrutować? Czy można użyć płyt gk, jeśli tak to jakich, żeby przewodziły dobrze ciepło (np fioletowe akustyczne?), czy stosować zasyp pomiędzy rurki-jaki? Czy nadaje się do tego keramzyt? Jaki klej? Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.

kaley75
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2023, 8:28
Re: Ogrzewanie podłogowe na poddaszu drewnianym

autor: kaley75 » 29 lis 2023, 8:31

Basiasia pisze:Witam serdecznie. Proszę o poradę. Mam strop drewniany, warstwy podłogi: belki konstrukcyjne, deski, styropian, mata pod ogrzewanie podłogowe (taka plastikowa z wypustkami, nie wiem jak się fachowo nazywa) i teraz moje pytanie- jak wykonać zabudowę pod podłogę panelową? Bez wylewki. Tak, żeby nie zbankrutować? Czy można użyć płyt gk, jeśli tak to jakich, żeby przewodziły dobrze ciepło (np fioletowe akustyczne?), czy stosować zasyp pomiędzy rurki-jaki? Czy nadaje się do tego keramzyt? Jaki klej? Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.


- Przygotowanie podłoża. Usuń wszelkie nierówności i resztki starej podłogi. Jeśli deski podłogowe są nierówne, możesz je wyrównać za pomocą szlifierki elektrycznej.

- Ułożenie maty grzewczej. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby ułożyć matę grzewczą zgodnie z zalecanym kierunkiem przepływu ciepła.

- Zasypanie przestrzeni między rurami. Możesz użyć keramzytu, perlitu lub innego materiału izolacyjnego. Keramzyt jest dobrym wyborem, ponieważ jest lekki i dobrze przewodzi ciepło.

- Montaż profili. Użyj profili stalowych lub drewnianych, aby utworzyć ramę dla zabudowy. Profile powinny być przymocowane do belek stropowych za pomocą wkrętów lub gwoździ.

- Montaż płyt gipsowo-kartonowych. Płyty gipsowo-kartonowe można przymocować do profili za pomocą kleju lub wkrętów. Użyj płyt o grubości 12,5 mm, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość.

- Wykończenie powierzchni. Zagruntuj i pomaluj lub tapetuj powierzchnię płyt gipsowo-kartonowych.

Basiasia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2023, 17:50
Re: Ogrzewanie podłogowe na poddaszu drewnianym

autor: Basiasia » 13 gru 2023, 7:48

Dziękuję za porady, pozdrawiam


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów