Ogrzewanie w bliźniaku

Wybór odpowiednich materiałów z zakresu chemii budowlanej ma olbrzymi wpływ na trwałość i wygląd naszych budynków. Jaka okładzina na elewacje ? Jaki rodzaj tynku ? Doradztwo techniczne. Eksperci z firmy KOSBUD chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Moderator: KOSBUD

marcin1509
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2018, 16:10
Ogrzewanie w bliźniaku

autor: marcin1509 » 16 mar 2018, 16:16

Witam wszystkich,
Jeżeli nie ten dział - proszę o przeniesienie tematu do działu bardziej odpowiedniego.
Otóż mam problem.
Mieszkam w bliźniaku gdzie każdy ma swój piec do ogrzewania. Sąsiadka wciąż się skarży, że pomimo palenia w piecu ma.zimno w domu i zwala winę na mnie, iż ja nie rozpalam w piecu stąd ten stan rzeczy. Palę w piecu więc nie widzę żadnego rozsądnego wytłumaczenia tej sytuacji. Czy to czy ja palę w piecu, czy nie, ma duże znaczenie jeżeli chodzi o drugą część bliźniaka ? Wspominam tylko, ze nie znam się na tym i pytam osób, które na pewno będą więcej ode mnie wiedzieć na ten temat.
Pozdrawiam

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie w bliźniaku

autor: oe_foveotech » 07 cze 2018, 12:40

Szanowny Panie,
Poproszę o podanie większej ilości informacji na temat samego budynku. W jakiej technologii jest zbudowany, czy jest wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych oraz izolacja termiczna dachu. Jeśli obiekt nie jest ocieplony, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem inwestycji w tym zakresie. Do wykończenia ocieplonej elewacji można wykorzystać kompletne systemy FOVEO TECH, w skład których wchodzą m.in. tynki i farby fasadowe. Dzięki wykonaniu tego typu prac, budynek zyska estetyczny wygląd, spadną rachunki za ogrzewanie, zwiększy się także komfort użytkowania obiektu.

olgax7
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 21 maja 2018, 8:17
Re: Ogrzewanie w bliźniaku

autor: olgax7 » 13 cze 2018, 13:55

Niektórzy rezygnują z izolacji pionowej, ponieważ chcą jak najwięcej zaoszczędzić na budowie. Jednak w bardzo krótkim czasie okazuje się, że to był błąd, w domu jest wilgoć oraz pleść a my jesteśmy zmuszeni do wynajęcia fachowców, którzy najpierw znajdą przyczynę, usuną ją a następnie osuszą nasz budynek. http://www.maryandalan.pl/dlaczego-odpo ... aka-wazna/ My tak mieliśmy i nauczona na moim błędzie siostra, wynajęła tę dobrą firmę i jest zadowolona

cyfro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:49
Re: Ogrzewanie w bliźniaku

autor: cyfro » 23 wrz 2018, 12:58

Aby zapobiec pleśni to właśnie po pierwsze musi być dobra wentylacja (podstawa) po drugie ocieplenie, po trzecie regaularne ogrzewanie. Dopiero wtedy pozbędziemy się kłopotu. Oczywiście każdy budynek jest inny, więc nie ma jednego najlepszego sytemu grzewczego. Można za to zainwestować w taki system Foveo do ocieplenia, to zadziała na plus


Wróć do „KOSBUD - systemy ociepleń, okładziny elewacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów