Wkład kominowy lub wymień system

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

w1edra
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2024, 10:11
Wkład kominowy lub wymień system

autor: w1edra » 15 mar 2024, 10:17

Niedawno wykonaliśmy przegląd komina. Nasz piec i podgrzewacz ciepłej wody wykorzystują propan, a oba odprowadzane są przez komin. Inspektor kominiarski stwierdził, że rura łącząca ulega zniszczeniu, a przewód kominowy/wykładzina ma pęknięcia. Powiedział, że mamy stal ocynkowaną, ale powinniśmy ją zastąpić stalą nierdzewną. Pokazał nam zdjęcia i rzeczywiście wyglądał na skorodowany. Koszt wymiany wkładu kominowego i rury łączącej szacujemy na około 3200 USD.
https://routerlogin.uno/
Zamierzamy uzyskać dodatkowe szacunki, ale próbuję wymyślić, co zrobić. Nasz piec został założony przez poprzednich właścicieli w 2014 roku. Ma więc już prawie 10 lat. Nasz plan był taki, że gdy tylko piec ulegnie awarii, przejdziemy na elektryczną pompę ciepła, abyśmy mogli pozbyć się ogromnego zbiornika propanu i mieć mały jako rezerwowy, do podgrzewania ciepłej wody i pieca. Nie jestem pewien, czy warto płacić 3200 dolarów, skoro komin może nie być używany nawet za kilka lat.
https://19216801.onl/
Jakieś przemyślenia na temat tego, co powinniśmy tutaj zrobić? Czy ta cena wydaje się rozsądna?

Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów