Jakakolwiek rada?

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vanii
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2024, 11:32
Jakakolwiek rada?

autor: vanii » 11 lut 2024, 11:40

Właśnie kupiłem dom w Ft. Warto Tx. Ma około 1350 stóp kwadratowych z dużym dachem od strony południowej i bez przeszkód. Dom jest domem gazowo-elektrycznym. Gdyby przyszedł przedstawiciel firmy solarnej i podał nam kilka liczb. Nasz pierwszy pełny miesięczny rachunek za prąd zużyliśmy 364 kW i płacimy tylko 50 dolarów. Wiem, że jest niski, ponieważ dom jest gazowo-elektryczny, a latem wzrośnie, ale nie jestem pewien o ile, ponieważ jesteśmy w domu dopiero przez krótki czas. Wyceniono nas na system o mocy 6,715 kW za 16,7 tys. przy 7,9% stawce miesięcznej wynoszącej 142 USD przez 20 lat. Po uwzględnieniu ulgi podatkowej będzie to 99 USD miesięcznie. Przedstawiciel twierdzi, że dzięki opomiarowaniu netto i 5-letniemu zablokowanemu planowi na energię elektryczną z wykupem 1:1 (z wyłączeniem opłaty za TDU) i nieograniczonym kredytom odnawialnym, które nie wygasają z końcem roku, bylibyśmy w stanie zaoszczędzić na opłatach za energię elektryczną latem, ponieważ moglibyśmy zgromadzić kredyty w chłodniejszych miesiącach. Kiedy jednak patrzę na EFL dostawcy planu fotowoltaicznego, jest to opłata podstawowa w wysokości 15,9 centa/kWh, opłata za dostawę oncor w wysokości 4,23 dolara miesięcznie plus 5,09 centa za kWh oraz sekurytyzacja ERCOT w wysokości 0,067 centa za kWh. Zatem suma wynosi 25,9 centów za 500 kWh i 23,5 centów za 1000 kWh. Ze stopą wykupu nadwyżki energii netto wynoszącą 15,9 centa.

Opłaty te wydają się naprawdę wysokie, biorąc pod uwagę obecny plan, z którego korzystam. Płacę łącznie około 13 centów za kWh (co obejmuje stawkę podstawową plus wszystkie inne opłaty). Czy zatem mylę się, sądząc, że przejście na plan fotowoltaiczny będzie nas kosztować więcej?

Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów