Dodaj baterię do paneli słonecznych typu Plug and play

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

coter
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2024, 9:32
Dodaj baterię do paneli słonecznych typu Plug and play

autor: coter » 26 maja 2024, 9:34

Witam wszystkich! Niedawno nabyłem 2 systemy typu plug and play i zainstalowałem je, aby dostarczać energię elektryczną bezpośrednio do sieci domowej.

Zestawy te zawierają każdy panel słoneczny o mocy 2 x 400 W i mikroinwerter 1 x 800 W. Przychodzą bez baterii i chciałbym teraz zamontować do nich również baterię, ponieważ nie mogę zużywać energii w domu tylko wtedy, gdy świeci słońce. Potrzebuję bufora.

Ponieważ te systemy są już typu plug and play, jak mogę dodać baterię między mikroinwerterem (który już wytwarza napięcie 220 V) a wtyczką domową? Nie udało mi się znaleźć akumulatora, który pobiera napięcie 220V z falownika i przekazuje je ponownie do sieci domowej. https://100001.onl/ https://1921681254.mx/

Staram się także minimalizować swoje straty, ponieważ rozumiem, że łatwiej byłoby wyrzucić falowniki i podłączyć panele do akumulatora i mieć inny falownik z akumulatora do sieci domowej.

Każdy pomysł jest mile widziany! Słonecznych dni wszystkim!

Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów