Ocieplenie dachu pianką PUR

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Luiza
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2006, 19:13
Lokalizacja: Września
Ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Luiza » 20 cze 2010, 20:35

mamy dom budowany w latach 70, między stropem a dachem jest przestrzeń. Teraz chcielibyśmy ocieplić dach, jedną z ofert jaką dostaliśmy jest pianka PUR, ale "wysmarowana" na dachu, na starej papie - czy tak jest dobrze? czy tak może być?
Luiza

ECOTHERM dotadca tech.
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2009, 13:24
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: ECOTHERM dotadca tech. » 26 sie 2010, 14:33

Ze względów technicznych i gwarancyjnych , doradzam inne rozwiązanie.

Płyty z poliuretanu typu PIR współczynnik przewodzenia ciepła Lambda 0,023- ECOTHERM TOPLINE XR , płyty te są obustronnie laminowane folią aluminiową , ich odporność na ściskanie to 15 ton/m2 a więc są to materiały twarde. Jednorodna grubość w odróżnieniu od natrysku powoduje dobry spływ wody i łatwość mocowania hydroizolacji np. kolejnej warstwy papy na płytach.

w razie pytań proszę o kontakt

Dachowy
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Dachowy » 07 gru 2010, 16:32

Ze względów technicznych i gwarancyjnych , doradzam inne rozwiązanie.


Dlaczego ze względów gwarancyjnych i technicznych odradza się takie rozwiązanie? Z tego co się orientuję to firmy zajmujące się natryskiem poliuretanu w Polsce na dachy dają nawet do 20lat gwarancji na szczelność. Potwierdzeniem takiej gwarancji jest najczęściej ich długa obecność na rynku i duże doświadczenie. Na płyty i papę owszem dostaniemy gwarancję, ale co z wykonaniem usługi ułożenia?

Technologia natrysku pianki na dachy została m.in. wymyślona do renowacji dużych dachów przemysłowych, gdzie nie trzeba utylizować starego pokrycia. Dlatego też, jest to zupełnie normalne zjawisko. Największym plusem natrysku na dach jest całkowity brak połączeń - masz jednolite pokrycie na całości dachu. W przypadku płyt, papy itp. zawsze występują połączenia. Pianka ponadto świetnie rozwija problem wchodzenia na powierzchnie pionowe, czyli np. kominy i ogniomurki, gdzie połączenie poziomu z pionem jest jednolite.

Nie będę pisać o firmach.. wystarczy wpisać "pianka poliuretanowa" w google i same się znajdą ;)

Maxs77
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2011, 13:20
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Maxs77 » 17 sty 2011, 13:36

Witam, Ja miałem ocieplane poddasze pianką poliuretanową natryskiwali pomiędzy krokwiami ładnie to wyszło i ma być długotrwała podam adres ich strony www.lubas.com.pl

ambrozk
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: ambrozk » 30 sty 2011, 22:32

Pianki poliuretanowe zyskują coraz większe uznanie, nie bez powodu. Jest to jeden z najskuteczniej izolujących materiałów dostępnych obecnie na rynku budowlanym. Zdecydowanie wyprzedza styropian i wełnę pod względem wartości współczynnika lambda = 0,024 W/mK
Jeśli chodzi o natrysk pianki na stropodach, to doskonałe rozwiązanie, co ważne bez spoin, nie trzeba usuwać starego poszycia, a na dodatek jedna warstwa mocno przylegająca do podłoża która ze względu na niewielką wagę nie wpływa na dodatkowe obciążenie dachu. Szybkość wykonania to kolejny plus, choć technologia ta jak każda posiada wady, nie zalecane jest natryskiwanie zimą, w wietrzne dni.
Gorąco polecam wzięcie pod rozwagę.
Obrazek

termowizyjne_
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2011, 10:17
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: termowizyjne_ » 21 gru 2011, 10:19

Zajmujemy się wykonaniem docieplenia budynków, poddaszy, wypełnienia konstrukcji szkieletowych, izolacje cieplną ścianek działowych,izolację fundamentów, posadzek pod ogrzewanie podłogowe itp. metodą natrysku Piany Pur, dzięki czemu tworzymy jednolitą warstwę izolacyjną bez łączeń. Korzyści z ocieplenia Pianą : - materiał jakim jest Piana Pur cechuje się najwyższym wskaźnikiem termicznym ? = 0,025 W/(m-K)) wśród wszystkich materiałów termoizolacyjnych, jest on kilkukrotnie większy od styropianu oraz wełny mineralnej -izolacja bez mostków cieplnych, jednolita warstwa izolacyjna. -Piana nie nasiąka jak np. wełna mineralna. -z upływem lat nie obwiesza -nie posiada narażonych na przeciekanie łączeń -pełna izolacja przed tzw. pkt. rosy nie zależnie od pory roku. -szybkie wykonanie powierzonych nam prac - około 2 dni. Badanie TERMOWIZYJNE W CENIE tel 511 037 190

10 cm piany poliuretanowej = 18 cm wełny mineralnej

[link do oferty na Allegro wygasł]

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Tomek W. » 27 gru 2011, 10:31

Luiza pisze:mamy dom budowany w latach 70, między stropem a dachem jest przestrzeń. Teraz chcielibyśmy ocieplić dach, jedną z ofert jaką dostaliśmy jest pianka PUR, ale "wysmarowana" na dachu, na starej papie - czy tak jest dobrze? czy tak może być?


Najpierw należy sprawdzić czy przestrzeń stropodachu jest wentylowana czy niewentylowana. Zakładając, że jest niewentylowana to można ułożyć izolację na dachu w postaci płyt z wełny skalnej, PUR czy XPS. Przy tego typu dociepleniach zawsze zaleca się zerwanie starych warstw i ułożenie nowych, szczelnych (chyba że istniejące poszycie jest w dobrym stanie). Przy takim zabiegu usuwamy również różnego rodzaju nierówności czy zawilgocenia pod starym poszyciem. Wszystkie trzy materiały mają oczywiście swoje mocne i słabe strony.

Wełna skalna umożliwia uzyskanie dobrze spasowanych połączeń, jest łatwa w obróbce i ma dużą pojemność cieplną. Nieco niższy współczynnik przewodzenia ciepła można zrekompensować dodając kilka centymetrów ocieplenia więcej uzyskując ten sam efekt bez pogorszenia w przyszłości. Płyty są hydrofobizowane (mają znikomą nasiąkliwość wodą) i odznaczaj się wysokimi parametrami mechanicznymi. Można na nich układać wszelkie typy hydroizolacji poczynając od pap a kończąc na membranach dachowych. Płytyt są również całkowicie niepalne (najwyższa klasa reakcji na ogień A1), nie odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur, do jakich może nagrzać się poszycie dachu w lecie.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

prodartech
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:20
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: prodartech » 26 maja 2013, 21:34

Oferujemy natrysk termoizolacji pianką PUR, która przywiera do każdego rodzaju podłoża i nie obsuwa jak inne materiały. Wypełnia wszystkie trudno dostępne szczeliny tworząc przy tym jednolitą membranę. Natryskujemy dachy, poddasza, wylewki pod ogrzewanie podłogowe. Natryskujemy również polimoczniki jako hydroizolację pozbawioną spoin i zgrzewów które najczęściej zawodzą po pewnym czasie i są powodem przecieków. Więcej na naszej stronie www.nowoczesne-izolacje.pl Zapraszamy do współpracy.
Poniżej pokazano wzrost pianki stosowanej na poddasza.
Obrazek

Bartek245
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2012, 15:31
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Bartek245 » 28 maja 2013, 16:47

Powiem Ci, że sam ocieplałem swój dom taką pianką i muszę przyznać, że rewelacyjne rozwiązanie. Tylko musisz mieć jakichś dobrych fachowców, bo nie każdy potrafi to dobrze wykonać. Osobiście korzystałem z usług firmy P.W. Magda, która działa na terenie północno-wschodniej Polski. Tutaj jest ich strona, jakbyś był zainteresowany - http://www.ocieplaniedomu.com.pl/ Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zero problemów i wszystko wykonane zgodnie z planem.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Enerbau » 28 maja 2013, 21:32

prodartech pisze: Natryskujemy wylewki pod ogrzewanie podłogowe.Zapraszamy do współpracy.
Poniżej pokazano wzrost pianki stosowanej na poddasza.
Obrazek

Do jakiego ogrzewania podłogowego stosujecie tą piankę, jak to się ma w przypadku folii karbonowych? Jakie parametry termoizolacyjne ma taka pianka?
Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 maja 2013, 8:23

Izolacja pianką, będzie w ciągu najbliższych 2 - 3 lat podstawową.
- najniższa cena
- najlepsze parametry
- dwuosobowa ekipa kładzie do 350m2 w czasie dniówki
A skoro zaczęli to produkować BASF i BAYER - to firmy tak izolujące będą powstawać jak grzyby po deszczu.
Za 2 lata - jak ktoś usłyszy o ocieplaniu za murem wełną czy styropianem - to tylko popuka się w głowę!

Łukasz30
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2014, 14:53
Lokalizacja: Myszków
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: Łukasz30 » 23 sty 2014, 16:08

Witam, potwierdzam zastosowanie pianki poliuretanowej to świetny, ale również trwały i bezpieczny sposób na docieplenie różnych powierzchni. Zalet pianki jest wiele, po jej zastosowaniu we własnym domu (docieplenie poddasza) koszty energetyczne zdecydowanie zmalały. Bardzo solidną i godną polecenia jest firma ze śląska, pomogą z każdym problemem i fachowo doradzą. Dla zainteresowanych proponuję zajrzeć na http://www.favore.pl/409254_natrysk-pia ... askie.html znajdziecie tutaj dokładny opis ich firmy oraz aktualny cennik.
Łukasz30.1.11

dareczek27
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2014, 7:29
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: dareczek27 » 10 lip 2014, 9:47

Zainteresowałem się ostatnio tymi ociepleniami i mam takie pytanko. Jaki rodzaj pianki stosuje się częściej? Otwarto-komórkową np. http://www.sempri.pl/pianka-ok/otwarto-komorkowa/ czy zamknięto-komórkową?

IzolatorPiankowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:23
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: IzolatorPiankowy » 07 lis 2014, 15:34

Wszyscy chwalą piankę poliuretanową. Nic tylko stosować takie ocieplenie poddasza :) Jeśli szukasz ofert to możesz sprawdzić także http://www.doskonalaizolacja.pl

adam289
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2015, 8:48
Re: ocieplenie dachu pianką PUR

autor: adam289 » 23 wrz 2015, 12:58

Gdyby ktoś był zainteresowany to naprawdę świetne instalacje natryskowe wykonują w www.termil.pl I to nie jest jedynie moja opinia, ale także moich licznych znajomych i ludzi w sieci. Jak widać ta firma jest naprawdę godna uwagi więc warto skorzystać z ich usług.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów