Jakie pół/śrubunki, nyple, redukcje użyć przy podłączaniu zmiękczacza do licznika...

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Vendeur
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2017, 17:13
Jakie pół/śrubunki, nyple, redukcje użyć przy podłączaniu zmiękczacza do licznika...

autor: Vendeur » 08 lut 2024, 20:06

Cześć,

jestem amatorem, przymierzam się do zrobienia pierwszej instalacji w życiu i mam problem w wyborem elementów, aby poprowadzić instalację od licznika. Instalacja będzie w PP-R, natomiast w przestrzeni pomiędzy tą instalacją a wyjściem z zaworu antyskażeniowego przy liczniku, zainstaluję jeszcze filtr wody i BWT bypass ( https://a.allegroimg.com/s512/03a173/48 ... m-zwrotnym ) . Licznik mam po prawej stronie, następnie zawór anyskażeniowy, potem chcę dać filtr, BWT bypass i potem instalacja PP-R.

Połączenia które potrzebuję wykonać to:
1. Zawór antyskażeniowy (1" GW) => filtr (1" GZ lub 3/4" GW)
2. filtr (1" GZ lub 3/4" GW) => BWT bypass (1" GW)
3. BWT bypass (1" GW) => PP-R (3/4" GW)

Chciałbym, aby teoretycznie była możliwość wypięcia BWT lub filtra niezależnie. Zakładam więc, że trzeba użyć połączeń śrubunkowych.

Wydaje się, że w przypadku punktów 1 i 2 połączenie jest proste i wystarczy dać po półśrubunku 1"x1", np. takim https://allegro.pl/oferta/polsrubunek-m ... 7388861459 (czy skoro jest tam uszczelka, to gwintu nie muszę już uszczelniać np. nicią teflonową? ).

W przypadku zaś pkt. 3, do PP-R wkręcić nypel redukcyjny GZ 3/4x1 ( https://allegro.pl/oferta/nypel-redukcy ... 5857439645 ) i potem do nypla od strony 1" taki sam półśrubunek jak w pkt. 1 i 2, czyli 1x1" .

Czy to co wymyśliłem będzie odpowiednie?

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów