Pytanie do fachowcow od ogrzewania olejowego

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

arecki1338a
Pytanie do fachowcow od ogrzewania olejowego

autor: arecki1338a » 05 mar 2006, 9:48

Jest sobie domek parterowy z poddaszem/strychem.W projekcie przyjeli sobie ogrzewanie gazem ziemnym, jednak u mnie nie ma i nigdy nie bedzie takowego. Mysle nad kotlem olejowym. Z tymze, w projekcie nie ma zadnego pomieszczenia na kotlownie ( docelowo w lazience jest wydzielona przestrzen na powieszenie i postawienie kotla gazowego+zasobnik cwu). Pomyslalem, (ale nie wiem czy tak mozna), zeby kociol olejowy z zamnieta komora spalania umiescic na poddaszu + zbiornik na olej. Czy ma ktos z was takie doswiadczenie, bo nie wiem czy mona na poddaszu zrobic sobie taka kotlownie, oczywscie bez dostepu juz do komina, od kotla wychodzila by rura przez dach. Myslalem takze, nad zbiornikiem oleju zakopanym w ziemi. Jak w takiej sytuacji okreslaja przepisy? w jakis odleglosciach od budyku, granicy dzialki itp. mozna zakopac zbiornik olejowy, jakie sa ceny takich zbiornikow i jakby wygladalo zasilanie kotla ze zbiornika umieszczonego w jakiejs odleglosci( nie wiem ile to moze dzielic, bo nie znam przepisowych odleglosci od budynku) Poradzcie mi cos, bo ogrzewanie spedza mi sen z powiek. Moze jakies linki do stron z opisem takiej instalacji?

Gość

autor: Gość » 05 mar 2006, 20:55

nie wiem czy dobrze kojarze, ale kotłownie na olej opałowy trzeba instalować na najniższej kondygnacji, można tez na zewnątrz budynku

Arecki1338a
Pytanie do fachowcow od ogrzewania olejowego

autor: Arecki1338a » 06 mar 2006, 14:44

a gdyby zbiornik byl na parterze a kociol na poddaszu? sprawdziloby sie?

Gość

autor: Gość » 08 mar 2006, 14:17

Fachowcem nie jestem, ale miałem podobny problem.Udało mi sie co prawda z niego wybrnąc z pomoca fachowców, a wlasciwie jednego. otoz z z jednego z garazy wyodrębniłem a wlasciwie zaadoptowalem male pomieszczenie gospodarcze (ok.7 mkw) na kotlownię olejowa. Zmiesciłem tam zbiornik 1500l w obmurowanej niecce piec DeDietrich, zbiornik przeponowy na wodę 200l i wymiennik ciepla, oczywiscie rowniez naczynko wzbiorcze (albo nawet zbiorcze- nie wiem dokładnie jak sie nazywa). Malo jest tam miejsca to prawda, ale to pomieszczenie nie sluzy do tańca. Rozwazalem tez wyprowadzenie zbiornika na zewnatrz, ale ze względu na zimę i głębokość przemarzania odpadło - trzeba było doprowadzić olej do pieca w, jak to okreslił instalator, spirali grzewczej. To spowodowaloby duże koszta, a wlasciwie ich zmarnotrawienie. Poza tym teraz piece olejowe są tak wykonane, że mogą stać nawet w pomieszczeniach typu łazienka lub jakieś gospodarcze typu spiżarnia i inne. Jednak nie wydaje mi sie, żeby mozna bylo rozdzielic w ten sposób kociol od zbiornika jak proponujesz, czyli kocioł na poddaszu, a zbiornik gdzieś na dole. Kocioł musi jednak zassać olej i nie wiem czy w tym wypadku bedzie to możliwe. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

NOTOS
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2006, 21:45

autor: NOTOS » 01 kwie 2006, 13:39

A jak kształtują się koszty eksploatacji ogrzewania olejowego?
NOTOS

Grzesiek13
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: k/Krakowa

autor: Grzesiek13 » 05 kwie 2006, 18:11

Możesz zamontować kocioł zdala od zbiornika olejowego, jeśli będzie to 3 m różnicy poziomów to pompa olejowa sobie poradzi.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów