tmq pisze:No właśnie na czym ma polegać ta bezwonność biokominków.??? Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem tego generatora smrodu około 2 tygodnie temu. Zalewane były dwa polecane paliwa Fanola i Bionlov., skutek za każdym razem ten sam - jeden wielki smród, metaliczny zapach jak z palnika gazowego.
Mieszkanie trzeba wietrzyć godzinę żeby pozbyć się tego zapaszku. Zaznaczam nie jest to niuans tylko naprawdę poważny problem który dyskwalifikuje to urządzenie zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze. Była rozmowa o wentylacji, nie sądzę żeby był to problem gdyż i tak trzeba okno otworzyć, w innym wypadku ból głowy od smrodu gwarantowany. Szczerze mówiąc producenci i sprzedawcy biokominków poprostu kłamią w kwestii bezwinności spalania bioetanolu, niestety musiałem się o tym przekonać sam za własne pieniądze..
Eeee... Chyba przesadzasz

Możesz też spróbować naszego rodzimego paliwa z "Bioetanol AEG". Możesz też być wyjątkowo przeczulony na punkcie zapachów w ogóle i stąd aż taki zły odbiór. W domu generalnie trzeba czasem wietrzyć (bo przecież nawet, kiedy tylko oddychamy, to zubożamy mieszankę powietrza o tlen) - nie wyobrażam sobie, żeby w ciągu dnia nie otworzyć na kilka-kilkanaście minut okna i nie odświeżyć atmosfery. Sama wentylacja nie wystarcza. Zwłaszcza w bloku lub w domu bez specjalnej mechanicznej wentylacji. Często mam cały czas rozszczelnione okno, żeby powietrze mogło swobodnie sobie przepływać (polecane zwłaszcza, kiedy mamy superszczelne drzwi i okna - głównie z PCV). Przychodzi mi jeszcze do głowy, że może u Ciebie wcale nie ma wentylacji? Może tu tkwi problem? I wiesz co? Bezwonność to pojęcie względne - zależy od stopnia wyczulenia zmysłu powonienia u każdego człowieka z osobna. Niektórzy nie mogą nawet wytrzymać w sklepie typu drogeria, bo mieszanina zapachów jest dla nich nie do zniesienia w takim stężeniu. Ale większości to nie przeszkadza. Zastanawiam się, dlaczego nie poszedłeś do jakiegoś salonu sprzedaży i nie pooddychałeś wcześniej przy odpalonym biokominku? I wiesz co? Biokominek zawsze możesz opchnąć na jakimś serwisie aukcyjnym, jeśli Ci nie odpowiada.