Instalacja solarna, ciepła woda, ogrzewanie listwowe i prąd

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pragg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2024, 1:00
Instalacja solarna, ciepła woda, ogrzewanie listwowe i prąd

autor: pragg » 05 mar 2024, 1:08

Cześć wszystkim, chcę dodać panele słoneczne do mojego domu i rozważyłbym to tylko wtedy, gdy byłbym w stanie pokryć koszty prądu, ciepłej wody i ogrzewania domu (za pośrednictwem ogrzewania z listew przypodłogowych)….. Czy to brzmi jak marzenie? Według Google Sunroof mój dom ma 1339 stóp kwadratowych powierzchni paneli słonecznych i 1376 godzin światła słonecznego rocznie. Mówi się, że maksymalna generacja wynosi 16,0 kW.

Lmk, jeśli potrzebujesz więcej informacji, ale próbuję tylko sprawdzić, czy ktoś wymienił swój piec i podgrzewacze ciepłej wody.

Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów