Dość tej błazenady! BRZĘCZYKOWSKI MUSI ODEJŚĆ !!!

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Brzęczykowski musi odejść !!!

Jestem za
15
44%
Niech zostanie
9
26%
Powinien się leczyć
10
29%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
PPapkin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 06 cze 2006, 16:37
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

autor: PPapkin » 16 lip 2007, 12:45

Jeszcze raz i to ostatni Panu odpowiem . Jak Pan łaskawie zauważył "Sprzedaje od wielu WYŁACZNIE baterie sensorowe firmy ORAS" nie zajmuje się Pan ich naprawą więc niema żadnych podstaw do wypowiadania się na temat awaryjności i jej przyczyn.Klient z uszkodzeniem nie przychodzi do Pana lecz dzwoni do specjalisty. :idea:

Michał 02

autor: Michał 02 » 16 lip 2007, 13:06

Panie Brzęczkowski
Pokory trochę - pokory!
Po pierwsze to że pan sprzedaje w swoim sklepie i płaci ZUS czy podatki oznacza tylko i wyłącznie że jest pan sprzedawcą a nie specjalistą budownictwa.
Po drugie przeczytałem przez dwa dni chyba wszystkie pana posty. Muszę przyznać rację JBZ że jest wzburzony bo to co pan opisuje nie trzyma się kupy i z każdego zdania wychodzi pana niekompetencja. To widać słychać i czuć.
Faktycznie są i pewne informacje prawdziwe ale natychmiast miesza pan je z fałszywmi co w rezultacie daje taki sam efekt jak kotlet usmażony ale ziemniaki półsurowe - czyli zjeść się nie da. Takie w całości są pana wypowiedzi jak w przysłowiu: gdzieś dzwoni tylko nie wiem w jakim kościele!?

Żenujące jest przede wszystkim to że pan nie czuje swojej głupoty. Jestem architektem i często konsultuję swoje projekty u sanitarników gdy mam projekt domu jednorodzinnego. Gdy projektuję większe obiekty powierzam im opracowanie branży sanitarnej czyli pełnej: wentylacji, ogrzewania, wod-kan. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy i nie przyjdzie żadnemu architektowi aby tę działkę konsultować u jakiegokolwiek sprzedawcy! A tymbardziej u człowieka bez studiów. A gdzie potrzebne uprawnienia?

To co pan wypisuje o swoich konsultacjach jest czystą fikcją!
Cierpi pan na niewiedzę i kompleksy z tego powodu, które widać w każdym niemal pana zdaniu.

Ostatnio konsultowałem ze znaną firmą wykonawczą montującą systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła z wentylacji oraz GWC. Przy tej okazji brałem udział w inspekcji domu jednorodzinnego pod Toruniem gdzie zainstalowano GWC o długości 95 m. Podczas ostatniej słabej zimy było wszystko w porządku ale w poprzedniej gdy temperatura na zewnątrz wynosiła -18 St.C to niestety mimo tak długiego GWC trzeba było uruchamiać nagrzewnicę wstępną gdyż rekuperator zamarzał! Przepływ objętościowy przez GWC wynosił 212 m3/h. Pan zaś wypisuje rzeczywiście brednie o długości 15-20 m GWC jako wystarczającej dla domów jednorodzinnych. Na dodatek podpiera się niby badaniami GWC. Kłamie pan bezczelnie i wprowadza ludzi w błąd.

Co do tanich domów z zastosowaniem rekuperacji i oczywiście wentylacji mechanicznej to pragnę rozwiać mity które pan zasiewa. Otóż według kosztorysu przygotowanego dla parterowego domu jednorodzinnego o pow. użytkowej 235 m2 (z poddaszem użytkowym) murowanego z Porothermu i ocieplonego od zewnątrz wełną mineralną grubości 25 cm - otrzymujemy koszty wentylacji z rekuperacją oraz związane (kanały, czerpnia, wyrzutnia, izolacje, strop podwieszony, wyższa kondygnacja parteru o 25 cm itd.) wynoszące ponad 35 tys. zł co jest dyskusyjne w stosunku do rezygnacji z wentylacji mechanicznej na rzecz grawitacyjnej z klasyczną instalacją c.o. Koszt instalacji c.o. wraz z kotłownią olejową wyniósł 24 tys. zł ale w tym ostatnim przypadku mamy działającą wentylację grawitacyjną gdy brak jest dostaw prądu oraz wykorzystujemy akumulację ciepła w ścianach, stropach i podłogach dla zminimalizowania kosztów ogrzewania (osłabienie w nocy przy wyłączonym ogrzewaniu). Poza tym koszty konserwacji takiej instalacji c.o. i kotłowni są jednak znacznie niższe niż konserwacji instalacji rekuperatora i całej wentylacji wymuszonej. No i odpadają problemy z rozmieszczaniem nawiewników i wywiewników w pomieszczeniach.
Pan zaś pieje peany jakoby system rekuperacji był jedynym rozwiązaniem dla takich domów. Jest to nieprawda którą pan głosi żeby klienta ściągnąć do swego sklepu. Wstyd!

Dodam jeszcze że owszem w biurowcach projektujemy instalację wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją ale tam nie ma potrzeby podnoszenia kondygnacji gdyż już takowa jest (regułą stropy podwieszane) oraz jest ekonomicznie uzasadnione stosowanie rekuperacji a wentylacja nie działa w sposób ciągły jak jest wymagana w domach mieszkalnych. Tyle w zarysie. Popieram wniosek o ukaranie pana za zasiewanie demagogii i nieczystą reklamę. Czy pan powinien się leczyć? Uważam że nie jest pan chorym psychicznie maniakiem ale cwaniakiem liczącym na naiwnych.
Całe szczęście, że niezależnie od pana tekścików poniżej pasa, prawo wymaga sporządzania projektów budowlanych w pełnym zakresie. Jedynie w przypadków domów jednorodzinnych może pan naciągnąć nieświadomych inwestorów na swoje pomysły.

Czytałem w którymś poście że Zembrowski szykuje większe opracowanie o ociepleniach. Cała nasza pracownia na to czeka, bo artykuły tego pana posiadamy w wersji ksero i z nich korzystamy (szkoda że nie można kupić egz. archiwalnych). Przy okazji pozdrawiamy pana Zembrowskiego i radzimy (jeśli można) darować polemiki z Brzęczkowskim, bo jest to cwaniaczek świadomie piszący nieprawdę.

Ktoś pytał o uzasadnienie tej ankiety. Drogi panie: żadna ankieta nie wymaga uzasadnienia. Albo głosuje się albo nie. Dodam, że głosowałem za wyrzuceniem TB z tego forum i szkoda że nie mogłem oddać głosów za moje koleżanki i kolegów z pracowni.

Ktoś napisał że projekty są z błędami. Zapewne to prawda ale największe spustoszenia czynią nie architekci lecz wykonawcy stosujący zamienniki. Ale to uwagi na inny temat.

Pozdrawiam wszystkich którzy wyłapali oszustwa Brzęczkowskiego. Adminom radzę poddać ocenie merytorycznej wypowiedzi TB przez wybranych specjalistów i jako szkodliwe usunąć w całości.

Michał S.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 lip 2007, 13:45

Kloejny fachowiec starej technologii, przeciwny izolowaniu i wentylacji. Pozdrawiam.
Ps. Do siebie to wiadomo kto ciągnie w każdym poście. Ja tylko tłumaczę fizykę, nie polemizuje. Przytaczam wyniki swoich badań , a sprzedaje swoje opracowania.

Jurek_Z
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:43
Lokalizacja: Gliwice

autor: Jurek_Z » 16 lip 2007, 17:23

Jeżeli pytanie dotyczy Brzęczykowskiego to ja tam przeciwko niemu nic nie mam. :D

Natomiast jeżeli chodzi o pana Brzęczkowskiego (może to o niego chodziło w tej sądzie :D ) to jeżeli ktoś na pytanie np. o możliwość dofinansowania solarów i oczyszczalni ścieków z funduszu ochrony środowiska odpowiada że izolacja powinna wynosić 50 cm od wewnątrz to chyba powinien się leczyć - i taki głos oddałem. Uważam, że zaśmiecanie każdego tematu jednakowymi postami nie wiążącymi się z omawianym problemem jest chorobliwe.
Nie jestem fachowcem - zaglądam na forum aby się czegoś dowiedzieć na interesujące mnie tematy więc nie mogę się wypowiadać na temat fachowości wypowiedzi a jedynie mogę stwierdzić że wklepywane przez pana Brzęczkowskiego odpowiedzi uniemożliwiają znalezienie odpowiedzi na zadane pytania i zniechęcają do odwiedzania tego forum.
Pozdrawiam Jurek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lip 2007, 9:37

40 cm wełny od środka , przy dyrektywach (minimum 30 cm) to żadna przesada. Mogę Panu Panie Jurku przsłac rzuty domów poskich architektów z taką izolacja, czemu ich nikt nie wysyła do lekarza. Wedłóg mnie , złe izolawnie domu i robienie wentylacji grawitacyjnej w parterowej zabudowie jest CHORE, i o tym piszę.

Jurek_Z
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:43
Lokalizacja: Gliwice

autor: Jurek_Z » 17 lip 2007, 10:01

T. Brzęczkowski pisze:40 cm wełny od środka , przy dyrektywach (minimum 30 cm) to żadna przesada. Mogę Panu Panie Jurku przsłac rzuty domów poskich architektów z taką izolacja, czemu ich nikt nie wysyła do lekarza. Wedłóg mnie , złe izolawnie domu i robienie wentylacji grawitacyjnej w parterowej zabudowie jest CHORE, i o tym piszę.

I znowu to samo :D
Nie potrafię pojąć jaki to ma związek z dofinansowaniem z gminy do oczyszczalni ścieków :D
Pozdrawiam Jurek

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 17 lip 2007, 11:33

T. Brzęczkowski pisze: Wedłóg mnie


o matko, nie wstyd Ci człowieku?

czytając wypowiedzi z takimi bykami można sobie wyrobić zdanie o człowieku, którego przerosły zasady ortografii polskiej !!!
Ostatnio zmieniony 17 lip 2007, 12:46 przez tomasz_z, łącznie zmieniany 1 raz.
follow the white rabbit...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lip 2007, 11:46

Wstyd! Przepraszam. Jak już pisałem nie zawsze sam piszę, czsam dyktuję. Co nie ma wpływu na wstyd.
Piszemy tu jednak o fizyce i nie widziałem rumieńca gdy bez błędów ortograficznych, "zimno" wchodziło, gdy izolacja termiczna wilgotna miała taki sam opór ciplny co sucha, ze mostek termiczny nie wpływa na zużycie energii, że w parterowej zabudowie działa wentylacja grawitacyjna, że domy energooszczędne to"zbrodnia"....
Nie interesuje Pana metodyka badania GWC bez zakopywania rury?

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 17 lip 2007, 12:13

Michał 02 pisze:Ktoś pytał o uzasadnienie tej ankiety. Drogi panie: żadna ankieta nie wymaga uzasadnienia. Albo głosuje się albo nie.

żadna? a gdyby ktoś wstawił ankietę z takimi możliwymi odpowiedziami:

1. wolałbym by śnieg był koloru zielonego
2. wolałbym by śnieg był koloru niebieskiego
3. wolałbym by śnieg wcale nie padał

owszem to troszkę przekontrastowane, ale to tylko przykład, że nie wszystkie ankiety są uzasadnione.
odnoszę wrażenie, że powyższa odpowiedź odnosi sie do mnie. ja już z definicji patrzę z
Michał 02 pisze:boku na spory. jeżeli jest wola wykopać kogoś z forum, to w tej sprawie powinien podjąć się działań autorytet w dziedzinie w której rzekomo ten niechciany sieje nieprawdziwe poglądy. mail do administracji forum z rzetelnymi i konkretnymi dowodami załatwi więcej niż ankieta, w której mogą głos oddać także ci którzy zielonego pojęcia o budownictwie nie mają, a kierują sie tylko np zauważonym błędem lub literówką. tylko i wyłącznie to było celem mojego posta. nie oceniam nikogo w sprawach izolacji bo po prostu nie jestem w tej dziedzinie kompetentnym doradcą.


Michał 02 pisze:Pozdrawiam wszystkich którzy wyłapali oszustwa Brzęczkowskiego. Adminom radzę poddać ocenie merytorycznej wypowiedzi TB przez wybranych specjalistów i jako szkodliwe usunąć w całości.

Michał S.


to rozumiem, i popieram celem rozstrzygnięcia tego zbyt długo trwającego i meczącego sporu.

pozdrawiam

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 17 lip 2007, 12:52

T. Brzęczkowski pisze:Wstyd! Przepraszam. Jak już pisałem nie zawsze sam piszę, czsam dyktuję. Co nie ma wpływu na wstyd.

nie zwalnia to z obowiązku sprawdzenia ortografii czy to piszącego, czy dyktującego

T. Brzęczkowski pisze: "zimno" wchodziło

nigdy tak nie napisałem, a jedynie na schemacie narysowałem lokalizacje mostków cieplnych, a to Pan strzałki zinterpretował jak chciał i wciąż się czepia tego niczym ograniczony
T. Brzęczkowski pisze: gdy izolacja termiczna wilgotna miała taki sam opór ciplny co sucha, ze mostek termiczny nie wpływa na zużycie energii,

nigdy tak nie napisałem, ani nawet nikt, z tego co czytuję to forum
wręcz pisałem, że w mojej pracy dyplomowej wykazałem jaki wpływ na zawilgocenie i efektywność izoalcji ma rodzaj i grubość materiału izolacyjnego.
Więc proszę o opanowanie.

T. Brzęczkowski pisze: Nie interesuje Pana metodyka badania GWC bez zakopywania rury?


Owszem, prosiłem o metodykę i jakoś Pan nie garnie się do opisania metody, a chętnych jest więcej niż tylko ja. Więc śmiało....
follow the white rabbit...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lip 2007, 13:21

... by zimno nie wchodziło!!! przecież Pan wyłącznie o tym pisze!! Pomijam strzałki ....Ocieplanie styropianem na zewnątrz fundamentów domów niepodpiwniczonych, przyklejanie styropianu na ścianach przy sterowanych systemach ogrzewania w parterowej zabudowie O CZYM świadczy????? Nawet gdzieś było ocieplanie starej grubej ściany ze szeliną wentylacyjną w środku , od zewnątrz.
wilgoć w izolacji... Przecież wyłącznie Pan to zaleca. Brak folii od środka skutkuje zwiększonym zawilgoceniem (kiedyś nie było problemu bo nie było takich grubych izolacji i wilgotność względna w domach była znacznie niższa) , robiłem pomiary osobiście w ścianach izolowanych od środka nigdy nie było ponad 1% w ociepanych na zewnątrz mniej jak 5%.
- co do metodyki - nie wiem komu to opisać.

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 17 lip 2007, 17:01

poproszę opisać to wszystkim - na ogólnym forum.

a to co Pan pisze, że niby ja piszę,

by zimno nie wchodziło!!! przecież Pan wyłącznie o tym pisze!! Pomijam strzałki ....Ocieplanie styropianem na zewnątrz fundamentów domów niepodpiwniczonych, przyklejanie styropianu na ścianach przy sterowanych systemach ogrzewania w parterowej zabudowie O CZYM świadczy????? Nawet gdzieś było ocieplanie starej grubej ściany ze szeliną wentylacyjną w środku , od zewnątrz.
wilgoć w izolacji... Przecież wyłącznie Pan to zaleca. Brak folii od środka skutkuje zwiększonym zawilgoceniem (kiedyś nie było problemu bo nie było takich grubych izolacji i wilgotność względna w domach była znacznie niższa) , robiłem pomiary osobiście w ścianach izolowanych od środka nigdy nie było ponad 1% w ociepanych na zewnątrz mniej jak 5%.


muszę powiedzieć, że ma Pan problem z głową i jest pełną gębą schizofrenikiem.

Mówię to z pełną świadomością, jako posiadający pełne, wyższe wykształcenie budowlane, jako ten mający wieloletnie doświadczenie praktyczne budowlane oraz ten, który na codzień z=od kilku lat z powodzeniem zajmuje się zawodowo doradztwem budowlanym, za które biorę wynagrodzenie i pełną odpowiedzialność. Poza tym, mam pełną bazę danych wszystkich moich wdrożeń oraz wiem jak, czy i na ile są skuteczne. Pisząc takie kretynizmy i bzdety, jak wyżej obraża mnie Pan i resztą zdrowego rozsądku powszrzymuję chęc pozwania Pana za obrazę, lub po prostu wulgarnie odpowiedzieć na Pańskim poziomie.

Jednak jak potwierdzają wyniki ankiety, uważam, że jest Pan niezrównoważony psychicznie i dlatego powstrzymuję się od tego. Ponadto uważam, że jest Pan kompletnym dyletantem, demagogiem, laikiem, oszustem i szarlatanem i naciągaczem budownictwa.

Z niecierpliwością oczekuję ustawy, która pozwoli weryfikować doradzających i rozliczać ich z ich pracy. Może wówczas tacy kretacze i nieuki jak Pan będą ścigani i tępieni niczym znachorzy, jako nielegalna profesja.

Z niecierpliwością oczekuję, kiedy zostanie Pan (llub ja) wywalony z tego forum. Pański zawodowy analfabetyzm oraz całkowita ignorancja gramatyki języka polskiego w Pańskim wydaniu coraz skuteczniej odstrasza mnie od zaglądania tutaj i użerania się z Panem na elementarne tematy, które nawet nie powinny być podnoszone.

Wszechobecne chamstwo, które Pan uskutecznia (patrz: nazwanie firmy roto czy velux - oszustami) jest tylko i wyłącznie świadectwem, które sam Pan sobie wystawia, a czytanie Pańskich "mądrości" powoduje, że przysłowiowy nóż otwiera mi się w kieszeni.
follow the white rabbit...

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 17 lip 2007, 18:15

Na błędy ortograficzne jest prosta rada. Przeglądarka Firefox :)
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Adam Makowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:55
Lokalizacja: Sopot

autor: Adam Makowicz » 17 lip 2007, 21:42

Na błędy ortograficzne jest inna recepta:
powrót do szkoły podstawowej !!!
(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).

Przeczytałem wszystkie wątki w których zabierał głos TB i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem jego bezczelności. Otóż nikt nie napisał że izolujemy przegrody od zewnątrz dlatego że "zimno wchodzi". Nikt !!!
(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).
TB uczepił się tego terminu i wciska ciemnotę. Wiecie dlaczego? Bo myśli że izolacja termiczna ma za zadanie nie wpuścić lub wypuścić ciepła. On traktuje ciepło jako medium niczym płyn. Dlatego operuje tym terminem bo jeśli od zewnątrz ocieplenie to myśli sobie: ahaaaaa zimno ma nie wejść. A jeśli od środka to wydumał: ahaaaaaa ciepła nie wypuścimy.

(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).
Izolacje termiczne stosujemy tylko i wyłącznie po to by zwiększyć opór przenikania ciepła. Większy opór to mniejszy strumień ciepła które zdoła w jednostce czasu przeniknąć przez przegrodę od ośrodka o temperaturze wyższej do ośrodka o temperaturze niżej. Już Pan Zembrowski pisał kilka razy że dla sumarycznego oporu cieplnego nie ma znaczenia z której strony przegrody się on znajduje bo suma składników jest niezależna od kolejności dodawania !!! Paniał ??? To jest zakres szkoły podstawowej z klasy drugiej. Jeśli to za trudne do zrozumienia to podam przykład bo właśnie mój chrześniak to przechodzi: 2 + 4 = 6 ale 4 + 2 = 6
(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).

To nie wszystko. Zembrowski wskazał na bardzo istotną rzecz o której wiedzą wszyscy którzy ukończyli studia na jakimkolwiek wydziale budownictwa. Mimo że na wielkość strumienia ciepła przenikającego nie ma wpływu kolejność warstw czyli ocieplenie od środka czy od zewnątrz ale ta kolejność ma ogromny wpływ na zagrożenie skraplania pary w przegrodzie. Czarno na białym jak wół jest udowodnione w fizyce budowli że większym zagrożeniem jest położenie izolacji od środka niż na zewnątrz. Co nie oznacza że na zewnątrz nie ma zagrożenia bo jest i to wymaga precyzyjnego doboru poszczególnych warstw. Zresztą nie będę się wymądrzał bo też wszystkiego nie wiem z tej dyscypliny i chętniej poczytam co ma do powiedzenia Zembrowski czy inni specjaliści.

Ale we wszystkim jest najmądrzejszy TB który wyjaśnia nam zasady fizyki której nie zna !!!
(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).

Gdzie są admini ??? Ludzie przecież ten obłąkany geniusz wpędzi nie jednego w kabałę gdy tylko trafi do jego sklepu.
Jeśli tylko kupi tam cudowną baterię bezdotykową co ma niby 8 razy zużywać wody to pół biedy. Najwyżej po kilku tygodniach pójdzie i da w pysk temu pajacowi.
Mam dla TB kolejny teścik po którym może pojmie ((Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).:
Montujemy zwykłą baterię wannową i nalewamy wody tyle jak zawsze do kąpieli i zaznaczamy kreską w wannie poziom napełnienia - najlepiej w sklepie TB.
Potem demontujemy to paskudztwo i montujemy cudowną baterię z polecenia TB po czym do pustej wanny nalewamy do zaznaczonej kreski.
Teraz patrzymy na tego błwana jaką ma minę i pytamy: gdzie ta oszczędność 8 razy ?
Jest czy jej nie ma ?
Chory TB czy nie chory? Ktoś miał wątpliwości na tym forum ?
Ludzieeeeeeeeeeeeeeeee !!!

Nie mam siły komentować wypowiedzi (usunięty fragment wypowiedzi - moderator).jak słusznie napisał Pan Tomasz_z. Panie Tomaszu_z każdemu zdarzy się popełnić błąd ortograficzny ale TB sadzi błędami na lewo i prawo w różnych postach i nic z tego nie robi (Usunięty fragment wypowiedzi - moderator)
Gdyby cokolwiek się uczył to nie wywaliliby TB z różnych uczelni. Studiowaliśmy i wiemy jak mocno trzeba olewać naukę żeby nie zdać kolejnego egzaminu w którymś tam terminie. Czyli matoł. Ale teraz nam objaśnia fizykę bo my wszyscy wypadliśmy sroce spod ogona i dostaliśmy dyplomy w prezencie. My matoły a TB geniusz !!!
Geniuszu zamilcz i wstydu oszczędź. Zamilcz bo wielu ludzi przychodzi tu pytać a trafia na utarczki myślących z półgłówkiem udającym znawcę fizyki.
(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).

Przepraszam wszystkich zdegustowanych moją wypowiedzią ale ja sam jestem nią zdegustowany. TB sadzi epitetami na lewo i prawo. Obraża specjalistów i tak naprawdę całe środowisko techniczne. A my mamy bawić się z demagogiem w Wersal ???


Ale jak ktoś zrobi hydroizolacje fundamentów wg teorii TB to przepadł z kretesem.
(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 lip 2007, 9:16

Szanowny Panie , mur na fundamencie to notoryczny odbiornik ciepła, kto umieszcza izolację termiczną za notorycznym odbiornikiem ciepła to albo się na tym nie zna, albo jest przekonany, że "zimno wchodzi" (wybór zostawiam Szanownemu Panu). Nie zabezpieczenie folią proizolacyjną grubych izolacji termicznych od środka , powoduje wzrost zawilgocenia w przegrodzie, A TO SKUTKUJE SPADEKIEM OPORU CIEPLNEGO!.
InteresUje mnie wyłącznie budownictwo energooszczędne, a tam nie ma miejsca na wilgoć w ścianie, czy mostek termiczny do gruntu.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów