Jak zaizolować kamienne fundamenty?

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 maja 2005, 14:18

Szanowny Panie mam slklep na Bartyckiej i przychodzą do mnie ludzie z gotowymi projektami po ogrzewanie i wentylację, nie spisuję danych projektantów. Tych co częsciej dzwonią mam w telefonie APO 0502715724 .
Szkoda, że Pan nie weryfikuje tych architektów i doradców co projektują pokoje bez wentylacji. A gwarantuję Panu, że praktycznie nie spotyka się innych projektów. To nie budzi Pana obaw co do fachowości? A 5cm styropianu na gruncie pół metrowym paskiem? Czemu Pan się nie pyta o nazwiska tych "architektów" i doradców? Odpowie Pan

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 09 maja 2005, 6:11

Witam
Jasne walą do Pana drzwiami i oknami i jest ich tyle, że się Pan połapać nie zdołasz!
Nie jestem od tego, aby weryfikować architektów i doradców, ale gdy będę z kimś takim dyskutował na pewno będę chciał wiedzieć, z kim rozmawiam.
To, że jest dużo architektów i doradców, którzy popełniają błędy jest rzeczą wiadomą dla każdego, osobiście bardzo rzadko opieram się na jednej opinii i prawie zawsze sprawdzam ją u kogoś drugiego, a jak trzeba to i trzeciego i czwartego.
Ponadto zmienia Pan temat zresztą jak zawsze.
Podaje Pan informacje, podpiera się Pan jakimiś widmami, może czas urzeczywistnić swoje argumenty, bo chyba Pan nie powie, że cytat "architektów i inż nadzoru wspólpracujących ze mna moje pomiary i przekonują." Współpracuje Pan z ludźmi i jedyny kontakt, jaki Pan z nimi ma to komórka wolne żarty.
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 maja 2005, 9:39

To się róznimy w sprawdzaniu. Ja nie szukam (mając wątpliwości) tylko sam sprawdzam.
Pana żarty są nie na miejscu, tu żartować nie ma z czego. Pan odpowie na proste pytanie: czy normy emisji ciepła w Norwegii Szwecji czy Francji nigdy do nas nie wajdą? czy Izolowanie i wentylowanie domów aby zużycie energii było na poziomie 40 kWh/m2/rok nie ma sansu i trzeba to zwalczać i ośmieszczć? Pozdrawiam.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 09 maja 2005, 10:03

Witam
I znowu przypisuje mi pan coś, czego nie mówiłem, jak Pan chce może Pan też robić, żeby było i 20 kWh/m2/rok nikomu to nie przeszkadza, tylko rób to Pan dobrze, a nie wpuszczaj ludzi w maliny!
PS. Pan to pewnie jesteś chodzące laboratorium? A dlatego że Pan niczego nie szukasz to nie wie Pan, jakie są osiągnięcia i co jest już zbadane i udowodnione.
Tysiącom ludzi zajęło to dziesiątki lat! Zanim Pan dojdziesz do ich poziomu ze swoimi badaniami minie z dziesięć pokoleń. Powodzenia!
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 maja 2005, 10:12

To inaczej się z robić nie da, trzeba izolować robić tak jak Szwedzi. Ociepleniem nie zejdzie Pan poniżej 150 kWh/m2 na rok.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 maja 2005, 10:15

To inaczej się z robić nie da, trzeba izolować robić tak jak Szwedzi. Ociepleniem nie zejdzie Pan poniżej 150 kWh/m2 na rok.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 maja 2005, 10:20

Niech Pan i Pan z BDB powie jasno, "Uważam, żę Polacy nie chcą i nikt ich (nawet ekonomia) nie zmuszą do 40 kWh/m2 na rok, optimum szczęscia osiąga się przy 150 kWh/m2/rok" Bo to jest jednoznaczne z tym co Panowie piszą.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 09 maja 2005, 10:36

Witam
Panie TB wszystko sięda. Jak ktoś będzie chciał mieć piec kaflowy to tak sobie zrobi mimo że nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego, ale ma jedno tak mu się podoba.

Jeżeli ktoś natomiast chce osiągnąć 40 kWh/m2/rok to musi to robić na samym początku przy wyborze projektu, a nie jak ma już wymurowany dom. We wszystkich dyskusjach na forum była sytuacja istniejąca dotycząca domu wymurowanego, ale Pan nie może tego pojąć, widocznie trzeba na to Panu więcej czasu aby mógł Pan to zbadać, zanim Pan zrozumie różnice pomiędzy różnymi technologiami.

PS. Znowu piszesz Pan nie prawdę Pan Jerzy (BDB) ma dom w konstrukcji szkieletowej.
A jak chce się Pan uczyć od Szwedów to nich Pan znajdzie u nich dom murowany izolowany wełną od środka tak jak Pan to proponuje.
pozdrawiam

PS. W konstrukcjach szkieletowych izolacja termiczna nie jest od środka ściany tylko zamiast ściany a to jest zasadnicza różnica, jakiej Pan niedostrzega!
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 maja 2005, 11:08

Niech Pan zadzwoni z faxu na 0225591081 wyślę projekty polskie, skanskiej (bloki na ul Galopu w W-wie) Nie musi się Pan ujawniać może Pan powidzieć proszę o projekty i dać sygnał.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 09 maja 2005, 11:32

Witam
Nie bardzo rozumiem, po co mi chce Pan przesłać projekty, chyba, że to nie do mnie. Ja prosiłem o telefon stacjonarny, jeśli już, to mi wystarczy.

PS. Niestety nie mam faxu
PS. A wie Pan, co to są prawa autorskie, jeżeli Pan tak lekką ręką chce rozdawać czyjeś projekty, to jak można mieć do Pana zaufanie!!!

pozdrawiam

Slayer

autor: Slayer » 17 maja 2005, 11:48

MI się wydaje, ze ta dyskusja z TB nie ma sensu, bo on faktycznie nie widzi różnicy między ścianą szkieletową a murowaną czy płyta fundamentową a fundamentem itp. Ocieplać oczywiście trzeba jak najlepiej, rekuperator - oczywiście!!! Tylko nie można wszędzie tej samej miary przykładać Panie TB, bo czasem to zupełnie nie ma sensu.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 17 maja 2005, 13:33

No nareszcie sie zgadzamy.
Dyskutować ze mnę naprawdę nie ma sensu, bo ja nie dyskutuję.
Dla wilgoci różnicy nie ma czy mur czy szkielet jest konstrukcyjny. Najpopularniejsze w Norwegii czy Finlandii budownictwo to dom szkieletowy obmurowany, np cegłą licówką lub mur konstrukcyjny i lekki stelaz wypełniny wełną i folia. Gwarantuję Panu, że problemów z wilgocią nie ma. W Polsce z wilgocią jest podobnie. Rozmawiałem z fachowcami Xelli czy Wienebergera pytając co się stanie przy takiej izolacjii z ich ścianą, zapewnili, że nic. Nawet będzie lepiej.
Jedyny problem dla nich to nie izolacja a marketing. Poprostu jak dam 30 cm wełny (w googlach "isover energetic") to nie ma znaczenia czy ktoś ma ich markę czy konkurencji, czy k = 0.3 czy 0,35. I to jest główne źródło oporów. Drugim źródłem oporów jest rynek instalacyjny, kto kupi do izolowanego domu Vissemanna, Junkersa pompe ciepła, zaworki itp.
Ale 40 kWh/m2/rok zatrzymać się nie da. I powiem Panom, że zainteresowanie skuteczną izolacją stosowaną powszechnie w Skandynawi, fajnie rośnie mimo (a może dzięki) Panów nieprzychylnym postom.
Dzięki i pozdrowienia.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 maja 2005, 6:05

Witam
Panie BT zastanów się Pan zanim coś napiszesz, Wzrost zainteresowania w Skandynawi jeżeli jest to napewno nie dizęki temu czy innemu forum, tam nie rozmawiają w naszym języku więc nikt tego nie przeczyta, oni mają swoje fora.
Z Pana tekstów wynika jedno Pana gwarancje są nic nie warte.
Ale z jednym mogę się zgodzić cytat "Dyskutować ze mnę(TB) naprawdę nie ma sensu"
pozdrawim

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 maja 2005, 8:28

Powtórzę jaśniej, by się pan nie doszukiwał, bezdyskusyjnie grawitacje są nic nie warte, niebezpieczne dla zdrowia i praktycznie niedopuszczalne w Polsce od marca 2000 roku.
A kto tego nie rozumie , to albo nie chce , albo CO2 przekraczające 1000 ppm (przez niedobraną wentylację) mu to uniemożliwia.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 maja 2005, 8:39

witam
Czego doszukiwał, jakie grawitacje, co jest niebezpieczne i wszystko w jednym zdaniu to jest jakiś bełkot bez ładu i składu i niewiadomo o czym!!!

Panie TB jak Pan tak samo montujesz rekuperatory jak piszesz swoje wypowiedzi to lepiej wezwij specjalistę do rekuperatora w swoim domu, bo tu wyrażnie widać że coś uniemożliwia Panu logicznie myśleć, ani przyswoić sobie podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa

pozdrawiam


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów