Informacje na temat osuszania budynków metodą Firmy AQUAPOL

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

getstaffed
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2007, 20:23
Informacje na temat osuszania budynków metodą Firmy AQUAPOL

autor: getstaffed » 23 sty 2007, 20:39

Poszukuję informacji na temat skuteczności metody osuszania budynków oferowanej przez firmę AQUAPOL. W szczególności interesują mnie spostrzeżenia od ludzi którzy skorzystali z tej metody. Jestem przedstawicielem wspólnoty mieszkaniowej która ma zamiar skorzystać z usług firmy AQUAPOL,jednakże mamy obawy co do wpływu tej metody osuszania na zdrowie i samopoczucie ludzi mieszkających w osuszanym budynku.Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o napisanie paru słów.

encor
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2006, 9:52
Lokalizacja: Opole
AQUAPOL

autor: encor » 21 lut 2007, 8:36

Czy system osuszania, który nie "używa" środków chemicznych, nie potrzebuje zasilania elektrycznego, nie emituje żadnych szkodliwych fal elektromagnetycznych - może być bardziej ekologicznym i przyjaznym dla środowiska?
O skuteczności osuszania świadczą już ponad 30.000 obiektów w całej Europie, które posiadaja pełną dokumentację przebiegu osuszania.
Proszę o podanie systemu, który jest w stanie osuszyć np. mur ceglano-kamienny o grubości powiedzmy 2,0 m?
Taki jest właśnie System Osuszania Murów AQUAPOL.
Przykłady obiektów referencyjnych, najbliższych miejsca zamieszkania, podam w wiadomości prywatnej, a także odpowiem na wszelkie pytania.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 21 lut 2007, 10:27

Hydromagnetokineza... hmmm
A co zrobicie jak w piwnicy stoi 20 cm wody :?: hmmm... 8)
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

encor
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2006, 9:52
Lokalizacja: Opole
AQUAPOL - uwagi dodatkowe

autor: encor » 22 lut 2007, 14:52

Do użytkownika getstaff'a.
Chcę się upewnić czy opisując swój problem z wilgoćią miał Pan na myśli:
- zawilgocony mur, czy też
- zachodzi przypadek zalania piwnicy?

Na łamach forum może spotkać się Pan z różnymi opiniami czy też radami (udzielanymi na odległość), które w rzeczywistości mogą okazać się prawidłowymi lub błędnymi.
Dlatego proszę odczytywać je z dużą dozą ostrożności, bo nawet gdy są prawidłowe to NIC NIE ZASTĄPI "WIZYTY NA BUDOWIE".
Dopiero poznanie rzeczywistych warunków oraz skutków zawilgocenia upoważnia do ich oceny, określenia przyczyn i wyboru optymalnej metody osuszania.

W Pana sytuacji polecam osobisty kontakt z firmą AQUAPOL, z pewnością (w 100%) wskażą obiekty referencyjne oraz użytkowników osuszanych obiektów.
Więcej informacji o systemie na stronie aquapol.pl

Do użytkownika fruzin.
Nie hydromagnetokineza lecz MAGNETOKINEZA - brzmi podobnie, ale to nie to samo.
Dlatego Panu również polecam zapoznanie się ze szczegółami metody opisanymi na stronie internetowej AQUAPOLU, aby mógł Pan zorientować się o czym pisze.
Druga sprawa, to odpowiedź na zapytanie pierwotne. Zapytanie jest proste i dotyczy wilgotnego muru i oceny systemu osuszania nie zaś sytuacji, w której w piwnicy można łowić ryby.
Encor

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 lut 2007, 17:13

Pisanie, że doradzanie na odległość skutkuje błędami, jest poważaniem idei forum dyskusyjnego. Natomiast co mokrych fundamentów... tu się zapewne Pan Fuzin ze mną zgodzi, że nie ma tak wiele przyczyn. Wilgoć może być od zewnątrz, przez wadliwą izolację wodną, oraz od wewnątrz , przez nieskuteczną wentylację w połączeniu z mostkami termicznymi. Jest jeszcze wspominany przypadek zalania czyli można łowić ryby. Ten trzeci przpadek "leczyć " można tylko motopompą więc czemu nie mozna doradzać na odległość?
Co do pierwszych dwóch przypadkuów, zadajemy z Panem Fruzinem, najcześciej pytania pomocnicze, np czy zawilgocenie nasila się po opadach - wilgoć z zewnątrz, czy zawilgocenie wystepuje jedynie zima ? wilgoć z wewnątrz. Teraz w pierwszym przypadku, Pan Fruzin radzi jak braki w hydroizolacji uzupełnić, a w drugim przypadku ja radzę jak usprawnić wentylację.
Dodam, że nie spotkałem jeszcze przpadku , by takie rady jak skuteczna wentylacja mogło komuś zaszkodzić, nawet w piwnicy. Jestem święcie przekonany i tu zapewne Pan Fruzin mnie poprze, że najlepsza do suszenia jest wentylacja. Mogę też zapewnić, że nie posiada żadnych działań ubocznych i szkodliwych, a użuwana i sprawdzana jest od czasów mieszkania w jaskiniach.

INIEKCJA KRYSTALICZNA
Re: Informacje na temat osuszania budynków metodą Firmy AQUA

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 09 mar 2011, 13:01

pewnie że obawy zawsze są, proszę się zainteresować metodą INIEKCJI KRYSTALICZNEJ która posada atest PZH i można ją stosować bez żadnych negatywnych skutków na ludzki organizm :)

SymetriaPoznan
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 kwie 2018, 14:27
Re: Informacje na temat osuszania budynków metodą Firmy AQUAPOL

autor: SymetriaPoznan » 29 cze 2018, 7:14

Proponuję najpierw zobaczyć film. Myślę, że nie wymaga komentarza zdorworozsądnego człowieka dlaczego nie kupować tego rozwiązania.

Praktyka vs Teorie
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2024, 19:20
Re: Informacje na temat osuszania budynków metodą Firmy AQUAPOL

autor: Praktyka vs Teorie » 14 mar 2024, 19:31

metodę analizowali na uczelni lata temu...interesujące informacje , link poniżej:
AUNC_ZiK.2011.013,Lim.pdf (umk.pl)


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów