Farba do renowacji dachów Conseal TU

Chcesz odnowić swój dach, pomalować barierki, zabezpieczyć drewnianą elewację,
płot,altanę czy drzwi i okna.Tutaj od specjalistów firmy Olicon Delta oraz doradców
technicznych firmy Jotun dowiesz się jak prawidłowo przygotować
powierzchnię do malowania. Dowiesz się jak używając farb antykorozyjnych
oraz lakierów do drewna norweskiej firmy Jotun pomalować raz i mieć spokój na lata.

Moderator: Olicon Delta

aniaoldel
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2012, 9:15
Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: aniaoldel » 11 wrz 2012, 11:25

Obrazek


Farby dla Ciebie!
JOTUN - firma z pingwinem w logo, to światowy lider w produkcji farb antykorozyjnych. Obecna w ponad 80 krajach świata, posiada 39 fabryk, w których produkowane są farby antykorozyjne, dekoracyjne oraz proszkowe. Firma zatrudnia 8,6 tyś pracowników a jej obrót w skali roku wynosi prawie 3mld. Dolarów. Hasło przewodnie firmy to : Jotun Protects Property czyli Jotun chroni własność.
Farby najwyższej jakości w cenach , które potrafią zadziwić.

Farba Conseal TU- rewolucja w renowacji dachów!!!

Zalety farby Conseal TU:
* jednoskładnikowa gruntoemalia; nie wymagająca podkładu
* łatwa w rozprowadzaniu na podłoża stalowe i wysezonowany ocynk
* odporna na warunki zewnętrzne w tym promieniowanie UV
* bardzo dobrze kryjąca, może wystarczyć jednokrotne malowanie
* idealna do renowacji starej powłoki
* szybkoschnąca, sucha po 20 min w temp 20°C
Dostępna w kolorach:
* min. czarny, biały, wiśniowy, grafitowy, czerwony, niebieski , zielony - dla opakowań 0,9L
* ponad 200 kolorów palety Ral - dla opakowań od 4,5L

Uwaga !
Farby, które Państwu polecamy są farbami rozpuszczalnikowymi, posiadają znakomitą trwałość na różnych podłożach, ale mogą być szkodliwe dla zdrowia, gdy będa niewłaściwie użyte. Prosimy szczególnie uważać malując farbami dwuskładnikowymi i korzystać z kart technicznych oraz kart charakterystyki farb zamieszczonych na stronach www.olicondelta.com.pl

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego
http://jotun.olicondelta.pl/

marta_p
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:53
Re: Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: marta_p » 12 paź 2012, 14:10

czy to znaczy, że tę farbę można stosować na stare podłoże - bez zdzierania farby? A co z czyszczeniem dachu pod tę farbę? Niestety jestem zupełnym laikiem w tej kwestii, a czeka mnie malowanie dachu...

Awatar użytkownika
Olicon Delta
rekomendowany doradca
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2012, 11:53
Lokalizacja: Gdańsk ul Budowlanych 23
Kontaktowanie:
Re: Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: Olicon Delta » 16 paź 2012, 11:53

Conseal Touch UP jest grubopowłokową gruntoemalią rozcieńczalnikową na bazie żywic akrylowych którą można stosować bezpośrednio na stal lub inne metale lub jako powłokę renowacyjną.
W każdym z tych przypadków podłoże powinno być suche, spójne bez odpadających powłok malarskich czy produktów korozji, odtłuszczone, ewentualnie zmatowione, uszorstkowione w celu poprawnej przyczepności nowej powłoki.
Przy malowaniu dachów spotykamy się głównie dwoma rodzajami powierzchni albo z malowaniem wysezonowanych blach ocynkowanych (bez powłoki malarskiej) lub najczęściej z renowacją starej powłoki malarskiej, której dotyczyło pytanie.
Przede wszystkim jeżeli nie pamiętamy jaką farbą malowaliśmy dach zalecamy zrobienie prostego testu chemicznego przy pomocy rozcieńczalnika ksylenowego i szmaty. Kładziemy na starą powłokę nasączoną szmatę rozcieńczalnikiem ksylenowym, zostawiamy na 15 min. Jeżeli po tym czasie stara powłoka nie ulegnie żadnej widocznej deformacji to oznacza, że Conseal Touch UP bez obawy może zastosowany.
Możemy zabierać się do przygotowania podłoża.
Na początku należy sprawdzić czy stara powłoka jest spójna i czy dobrze przylega do blachy (np. szpachelką) Jeżeli mamy do czynienia ze starą odpadającą powłoką całość należy usunąć do "gołej blachy" mechanicznie (tak żeby nie uszkodzić powierzchni ocynkowanej) lub stosując wysokociśnieniowe myjki przemysłowe. Jeżeli stara powłoka nie ma tendencji do łatwego usuwania to zostawiamy ją, ewentualnie szorstkujemy.
Należy pamiętać o odtłuszczeniu starej powłoki malarskiej najlepiej detergentem technicznym w odpowiedniej proporcji (rekomendujemy Emulsol RN-EXTRA) rozcieńczonym ciepłą wodą. Myjemy ręcznie szorując szczotami lub myjkami ciśnieniowymi z lancą pianotówrczą. Następnie spłukujemy czystą wodą.
Ogniska korozji czyścimy mechanicznie i wyprawiamy pędzlami tą samą farbą Consael Touch UP.
Dzięki temu uzyskamy grubszą powłokę antykorozyjną miejsc szczególnie narazonych na korozję. Wyprawki dotyczą również trudnodostępnych miejsc i krawędzi.

Musimy pamiętać o jednej ważnej zasadzie zgodnej ze sztuką malarską, lepsze przygotowanie podłoża zwieksza trwałość powłoki.

marta_p
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:53
Re: Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: marta_p » 23 paź 2012, 14:25

bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

dachowy malarzyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:35
Lokalizacja: podkarpacie
Re: Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: dachowy malarzyna » 08 kwie 2013, 13:45

Witam

Jeśli to możliwe to zaproponujcie proszę jakiś "mocniejszy" zestaw dwuskładnikowy (EP-PU), który można zastosować do malowania pokryć dachowych, taki który zagwarantuje bardzo dobry wygląd i trwałość powłoki przez 6-8 lat, oraz będzie nadawał się do nakładania natryskiem hydrodynamicznym przynajmniej przez 4 godziny od wymieszania składników.

pozdrawiam
malarzyna
Ignorancje można skorygować przy pomocy książki.
Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Awatar użytkownika
Olicon Delta
rekomendowany doradca
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2012, 11:53
Lokalizacja: Gdańsk ul Budowlanych 23
Kontaktowanie:
Re: Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: Olicon Delta » 15 kwie 2013, 11:42

Witam,

system epoksydowo-poliuretanowy jest problematyczny na tego rodzaju powierzchniach z uwagi na kilka istotnych czynników:
- wymaga wysokiej "kultury pracy" od malującego - mieszanie składników A i B w odpowiednim stosunku, czas wstępnego przeragowania, ograniczony czas życia gotowej mieszaniny, bardzo ważny czas przemalowania kolejną powłoką, etc.
- farby epoksydowe wymagają dobrze przygotowanego podłoża, z reguły tzw: "rozwiniętego podłoża" kolokwialnie mówiąc wypiaskowanego tak by osiągnąć odpowiednią przyczepność. Oczywiście są tzw. modyfikowane farby epoksydowe które tolerują gorzej przygotowane podłoża ale nie zaleca się stosowania ich bezpośrednio na blachę ocynkowaną lub jednoskładnikowe stare powłoki z którymi mamy do czynienia na dachach.

- itd...
Temat mocno przerobiony przez środowisko malarzy dachowych.

Powyższe rozwiązanie jest bardzo dobre w przypadku zabezpieczeń pracujących w agresywnych środowiskach korozyjnych np. mosty, zbiorniki , konstrukcje stalowe, statki itp.

Dla Państwa jako indywidulanych odbiorców polecam takie rozwiązania np.: przy renowacji samochodów terenowych, ciągników, maszyn rolniczych, samochodów ciężarowych, ogrodzeń frontowych które są zasalane w zimie, wszelkiego rodzaju jednostkom pływającym również tam gdzie mamy możliwość lepszego przygotowania podłoża np. w warunkach warsztatowych.

Z naszego doświadczenia jak również wykonawców którzy z nami współpracują optymalnym rozwiązaniem w zabezpieczeniu dachów jest stosowanie jednoskładnikowych farb schnących fizycznie w tym przypadku wspominany już wcześniej Conseal Touch UP firmy JOTUN.
Jeżeli szukamy rozwiązań alternatywnych do trwałości systemów EP-PU dla malujących natryskiem hydrodynamicznym proponuję poniższe rozwiązanie.

Ponieważ coraz więcej firm dysponuje natryskami hydrodynamicznymi, które natryskują pod dużym ciśnieniem rozpyloną farbę na podłoże chciałbym poruszyć istotny problem który może wystąpić u mało doświadczonych malarzy, a mianowicie problem przegrubiania mokrej powłoki! Nowoczesne farby takie jak Conseal Touch UP są farbami tiksotropowymi (polecam przeczytanie definicji w wikipedii) krótko mówiąc w przypadku aplikacji natryskiem tego typu farb można farbę łatwo przegrubić, nawet dwu lub trzykrotnie malując złą dyszą, pod złym kontem, robiąc duże zakładki itp. nakładając powłokę mokrą na mokrą. Taka powłoka oczywiście pozornie będzie szybko sucha z zewnątrz ale jeżeli w krótkim czasie po wymalowaniu powierzchnia dachu np. od strony południowej ulegnie silnemu nagrzaniu od słońca - mogą wystąpić klasyczne wady powłoki powstające w wyniku próby szybkiego wydostania się uwięzionego rozcieńczalnika który nie zdążył odparować wewnątrz wielokrotnie przegrubionej powłoki.

Przegrubianie przy malowaniu natryskowym może być również złym nawykiem malującego który sądzi że jak pomaluje grubo to będzie lepiej zabezpieczało. Nic bardziej mylnego. Jeżeli chcemy aby system był jeszcze trwalszy gdzie stosujemy osobo podkład i farbę nawierzchniową rekomendujemy stosowanie najpierw specjalnego podkładu o nazwie Vinyguard Silvergrey 88 firmy JOTUN, który wykazuje świetną przyczepność do blachy ocynkowanej lub starych powłok malarskich, a następnie nanosimy powłokę z Consael Touch UP do typowej grubości 120 mikrometrów na sucho.
Malując natryskowo powinniśmy posiadać grzebień malarski którym na bieżąco sprawdzamy grubość mokrej powłoki. W tym wypadku dla Conseal Touch UP nie powinno być grubiej niż 240 mikrometrów.

Powyższy problem nie dotyczy malujących metodami klasycznymi pędzlem lub wałkiem!
Tutaj trwałość możemy zwiększyć poprzez nałożenie kolejnej powłoki Conseal Touch UP z zachowaniem czasu przemalowania.

Ponad 50 000m2 dachów wymalowanych w Polsce na obiektach użyteczności publicznej, kościołach, domach, halach potwierdza zastosowanie tych farby na tego typu niełatwych powierzchniach. Wiele z nich ma już ponad 8 lat i zabezpieczenie antykorozyjne jak również wygląd estetyczny ( co ważne) jest wciąż bardzo dobry!

Awatar użytkownika
Olicon Delta
rekomendowany doradca
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2012, 11:53
Lokalizacja: Gdańsk ul Budowlanych 23
Kontaktowanie:
Re: Farba do renowacji dachów Conseal TU

autor: Olicon Delta » 21 sie 2013, 7:52

Kilka zdjęć z malowania dachu w miejscowości Dretyń
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Wróć do „Farby antykorozyjne i lakiery do drewna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów