przegląd techniczny - wyniki

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
barrel
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2023, 12:48
przegląd techniczny - wyniki

autor: barrel » 03 cze 2023, 22:07

Dzień dobry,

ze względu na złe warunki w nowym mieszkaniu (trudna zimna jesień, zima, wiosna) zleciłem badanie i wyszło... tak:

1. Brak wyprowadzenia połączenia rury spustowej do studzienki zbiorczej kanalizacji deszczowej i dalej wyprowadzenie do ulicy ************. Woda z rury spustowej z dachu od strony ogrodowej poprzez czyszczak jest wyprowadzona bezpośrednio w grunt przy ścianie fundamentowej domu, przez co obserwuje się podsiąkanie kapilarne na budynek co w rezultacie wykazuje wilgotną ścianę od strony mieszkania. Od strony frontowej budynku woda rurą spustową jest wyprowadzona też bezpośrednio w grunt. W ulicy ************ jest kanalizacja deszczowa i woda deszczowa z rur spustowych i z terenu powinna być wpięta. Obecnie od strony ogrodowej mamy osuwanie się ziemi w kierunku niżej umiejscowionego ogrodu sąsiada, przez co obecny murek ogrodzeniowy wykonany z betonowych przęseł pęka i niszczeje stanowi on co jest niezgodne z przeznaczeniem ścianę oporową dla gruntu. Wokół budynku przy wysokim poziomie wód jakim jest sąsiedztwo rzeki powinien być wykonany drenaż opaskowy. Wokół budynku powinien być wykonany w postaci rury perforowanej w otulinie z tworzywa lub kokosowej i ułożony na poziomie stopy fundamentowej budynku i dalej połączony z odbiorem wód deszczowych tak, aby zapewnić budynkowi suchość ściany fundamentowej a tym samym suchość mieszkań na parterze. Wykończeniem wokół budynku nie powinna być ziemia ale zakończenie opaską z obrzeża trawnikowego a w niej obsypka kamienna przy budynku dodatkowo folia kubełkowa zabezpieczająca ocieplenie ściany fundamentowej przymocowana listwą by nie odstawała i aby pomiędzy nią a ociepleniem nie dostawały się zanieczyszczenia. Zbyt duża wilgotność w narożnikach budynku po stronie zewnętrznej zniszczyła elewację.

2. Za krótka rynna wyniku tego przy deszczach woda z dachu wpływa po elewacji niszczy narożnik budynku. Zacieka dodatkowo na zniszczone już tynki, przez co w narożnikach w domu obserwuje się podwyższone stany wilgotności.

3. Przy przemarzaniu ścianki obserwuję się ogniska pleśni w narożnikach okien przy parapetach.

4. Drzwi wejściowe do mieszkania niewyregulowane, obserwuję się nieszczelności przy uszczelkach brak dolegania do ościeżnicy przy zamknięciu.

5. Od strony klatki schodowej do weryfikacji konieczność wykonania ocieplenia ściany dzielącej pomiędzy klatką a mieszkaniami. Nieogrzewana klatka schodowa wymaga ułożenia ocieplenia od strony klatki schodowej pomiędzy mieszkaniami. Obserwuję się, że tego nie ma z uwagi na brak zachowania akustyki od strony klatki schodowej. Ściana działowa od strony klatki schodowej nie zapewnia odpowiedniej temperatury w mieszkaniu pokój od strony klatki schodowej jest bardzo zimny co obserwuje się w kamerze termowizyjnej.

6. W łazience nie można osiągnąć temperatury 24 stop. w okresie zimowym. W mieszkaniu nie można osiągnąć temperatury 20°c. Obserwuję się nadmierne zużycie gazu. Ogrzewanie 54 m2 mieszkania zużywa się tyle gazu ile na ogrzanie domu 150 m2, przez co koszty utrzymania są b. wysokie. Brak wykonanej charakterystyki energetycznej dla budynku i przedstawienia jej klientowi ponadto brak dostarczonych projektów architektonicznych budowlanych instalacji elektrycznej i wodkan.

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 69 gości

Gotowe projekty domów