Ocieplenie 2 warstwami styropianu - grafit

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

eryndare
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2023, 15:59
Ocieplenie 2 warstwami styropianu - grafit

autor: eryndare » 19 kwie 2023, 16:14

Cześć,
Miałem w planach ocieplać swój nowopowstały dom z silki styropianem 30 cm grafit.
Otóż zaszło nieporozumienie i zamiast styropianu 30 cm dojechał do mnie na budowę styropian 15 cm, również grafit. Jest go dwa razy więcej, wykonawca rozmawiał z przedstawicielem Termo Organiki, proponuje, aby położyć dwie warstwy po 15 cm montażem bezkołkowym, na tzw. zakładkę.
Wiem, że wtedy stracę gwarancje bo producent nie zaleca takiego montażu ale przedstawiciel Termo Ograniki twierdzi, że poza tym uzyskamy taki sam efekt, wszystko powinno się trzymać a efekty docieplenia 2 x 15 cm uzyskamy identyczny jak w przypadku jednej warstwy 30 cm.
Czy jest ktoś, kto ma położone dwie warstwy styropianu na elewacji? Czy istnieje jakiś potencjalny problem? Czytałem jakiś komentarz, że jedynym zagrożeniem jest to, że druga warstwa styropianu będzie przyklejona do pierwszej a styropian ma o wiele mniejszą nośność od bloczków i może dojść od uszkodzenia. Trochę to dla mnie nielogiczne ale będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie, bo zaczynam się mocno stresować.

krst111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2022, 8:35
Lokalizacja: Koszalin
Re: Ocieplenie 2 warstwami styropianu - grafit

autor: krst111 » 19 kwie 2023, 20:53

śmiałbym powiedzieć, że te 30cm da takim sam efekt jak te 15 cm


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów