Przedłużenie krokwi

Firma Blachy Pruszyński została założona w 1985 roku. Jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie na rynku stalowych lekkich obudów – pokryć/przekryć dachowych oraz elewacji sprawił, że obecnie stoi na czele Grupy Pruszyński.

Moderator: Blachy Pruszyński

duzy wlod
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2023, 9:37
Przedłużenie krokwi

autor: duzy wlod » 22 sty 2023, 21:39

Mam prośbę do fachowców o dokładną informację. Remontuję 2 pomieszczenia gospodarcze z całkowitą wymianą dachu. zrobiłem zbrojony wieniec i muszę położyć dach z blachy trapezowej. Mam do położenia już kupione krokwie solidne 8x16 które są niestety na wymiar ścian. Chcę przedłużyć krokwie na okap 60 cm bez dodatkowych podparć na słupach . Pomieszczenie ma wymiar 4 metry, dach płaski podniesienie tylko 40 cm, czyli o ile dobrze policzyłem to chyba ok 6%. To przedłużenie będzie wsparte na murłacie i chcę dokręcić wkrętami ciesielskimi do boków tych dużych krokwi. Mam prośbę o podanie czy przedłużoną krokiew dokręcić z 1 str, czy cieńsze ale 2 z obu stron krokwi. Jaki min przekrój powinien być na przedłużenia krokwi, jakie duże wkręty użyć, ile na 1 krokiew i przede wszystkim na jakiej długości powinny się pokrywać krokwie, czyli te 60 cm przedłużenia i ile dodatkowo w stronę pomieszczenia. Na koniec co ile cm powinna być krokiew od siebie i co ile na taki płaski dach położyć łaty. Jaka min powinna być murłata o przekroju prosta a jaka w kwadracie, Blachę mam kupioną z podklejonym materiałem chyba fizelinowym, czy mimo to powinienem dać membranę pod blachę i kontrłaty, czy przy takiej blasze wystarczy, że bezpośrednio do krokwi dokręncę łaty

Awatar użytkownika
Blachy Pruszyński
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 740
Rejestracja: 26 sie 2019, 11:55
Lokalizacja: Sokołów
Kontaktowanie:
Re: Przedłużenie krokwi

autor: Blachy Pruszyński » 24 sty 2023, 13:18

Dzień dobry,

Co do pierwszej części pytania, niestety nie odpowiemy. Nie zajmujemy się ciesielstwem, nie mamy doświadczenia w konstukcjach dachowych. Proszę podpytać na forach poświęconym ciesielstwu.

Natomiast jeśli blacha jest z filcem antykondensacyjnym to trzeba pamiętać, że filc zabezpiecza tylko przed kondensacją pary wodnej i chroni przed kapaniem wody. Stosuje się go wyłącznie na nieizolowanych dachach a pomieszczenie musi być dobrze wentylowane, żeby filc mógł dostatecznie szybko wysychać.
Jeśli to jest pomieszczenie gospodarcze i nie będzie ocieplone, to nie jest konieczne stosowanie membrany. Membrana ma za zadanie odprowadzić wilgoć z wnętrza i ochronić przed przedostawaniem się wody do warstwy ocieplenia, czy budynku.
www: https://pruszynski.com.pl/
facebook:
https://www.facebook.com/blachypruszynski/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/blachypruszynski/
youtube: https://www.youtube.com/channel/UCF3iIEaoo1YZlDVE_xXTcQw/videos


Wróć do „Dachy i elewacje Blachy Pruszyński”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów