Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Wojtuś
Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Wojtuś » 25 mar 2005, 9:04

Zauważyłem nowy dział, błedy w sztuce, fajna sprawa, że są... tzn że jest taki dział, bo błedy niestety za często się zdarzają i trzeba je wytykać. Mam wieloletnie doświadczeniebudowlane, dlatego ku przestrodze innym proponuję wpisywać właśnie tutaj niesolidnych pseudo wykonawców i firmy z całej Polski. Może w ten sposób zmniejszymy ryzyko wybudowania kiepskiego domu, a będziemy właściecielami wymarzonego domu i żyć z poczuciem dobrze wydanych pieniędzy!!!

RadekII

autor: RadekII » 25 mar 2005, 9:50

Niestety nie znam nazwisk "fachowców" którzy kładli gładź gipsową mojej sąsiadce. Jak zobaczyłem za co zapłaciła 10 zł za m2 bez malowania to się załamałem. Goście przyszli, naciągnęli jedna geubszą warstwe gładzi gipsowej, wzięli kasę i poszli do domu. Nie przytarli, nie pomalowali. Po pomalowaniu na kolor, wygląda to jak nieudolnie wykonany tynk z fakturą, ale starszej pani nie o to chodziło, a że na temacie się nie zna, to ją oszukali. Jak ktoś robi suche tynki - poświećcie lampką biurową na ścianę, przykładając ją do jej powierzchni - wtedy zobaczycie czy robota jest zrobiona dobrze, czy odwalona. To oczywiście także kwestja ceny. Nie dajcie się naciągać partaczom.

ewa.kalicka

autor: ewa.kalicka » 25 mar 2005, 11:30

Pomysł który zaproponował Wojtek jest ciekawy. Jednak żeby nie był to dział oszczerców i nie dopuścić aby ucierpieli na tym solidni wykonawcy i firmy, którym ktoś np. chce zrobić kiepski żart i wpisze wykonawcę pod hasłem "partacz" czy "oszust", proszę o rozsądne wypowiedzi wszystkich forumowiczów. Chcemy uniknąc sytuacji, w której pod adresem wykonawcy pada niesłuszne oskarżenie.
Jeśli decydujemy się na podanie danych firmy, należy poprzeć to konkretnymi argumentami i podać swój telefon, aby była możliwość zweryfikowania postawionych zarzutów. Pozdrawiam

Mich

autor: Mich » 25 mar 2005, 11:39

Brawo Pani Ewo! Dobrze, że już na początku powstawania takiego forum pomyślało się o takich sytuacjach (mogłaby tu zadziałać choćby prymitywna nieuczciwa konkurencja). Dobrze, że Red nie uchyla się od odpowiedzialności za wypowiedzi na forum - widać nasza branża uczy się nowego myślenia.

Czy wpisy, które nie będą spełniały podanych przez Panią warunków, będą np. usuwane? I czy rzeczywiście Red zamierza sprawdzać wpisujących? Jeśli tak, moje uznanie.

ewa.kalicka

autor: ewa.kalicka » 29 mar 2005, 10:24

Oczywiście, wszystkie posty które będą naruszać zasady przeze mnie opisane będą usuwane. Serdecznie pozdrawiam

mej6@o2.pl
Inwestor to ..............

autor: mej6@o2.pl » 29 mar 2005, 21:31

Witam.
A moze by tak o oszustach: inwestorach.
pozdrawiam.

ewa.kalicka

autor: ewa.kalicka » 30 mar 2005, 7:46

wytykamy błędy wszystkim :) więc można przestrzegać nie tylko przed niesolidnym wykonawcą ale również inwestorem.

.

autor: . » 30 mar 2005, 18:57

Może tylko nie anonimy...

T. Brzęczkowki

autor: T. Brzęczkowki » 01 kwie 2005, 21:00

A co robić jak błędy w sztuce są nagminne, powszechne i opisywane, że tak trzeba nawet na tych stronach. Choćby niedopuszczalna izolacja pozioma wodna ściana /fundament czy oddychajęce sciany (izolowana przegroda termiczna jak oodycha zima będzie mokra). Fizyka nie znosi demokracji i to że tak robi większość, nie jest zadnym świadectwem. Pozdrawiam tych co budują zdrowo i ekonomicznie. Jadnym z nieszczęsć dobrego budownictwa w odróznieniu od innych dziedzin jest to,że dobre zbyt często jest tańsze.

Slayer

autor: Slayer » 04 kwie 2005, 7:33

Pan Brzęczkowski na wszelkich forach budowlanych rozpowszechnia swoją teorię na temat tego, że izolacja pozioma ścian fundamentowych jest błędem. Jest to wierutna bzdura, a człowiekowi temu mylą się izolacje paroprzepuszczalne z przeciwwodnymi i przeciwwilgociowymi. Radzę nie brać jego rad poważnie, bo może nieszczęście z tego wyniknąć. W bezsensowną polemikę tez nie ma co wchodzić, bo to nic nie da. Jak budujecie dom, to pamiętajcie, że izolacja pozioma ścian fundamentowych to podstawowa izolacja przeciwwodna. Inaczej grzyb na ścianach przy podłodze murowany, nawet jak grunt na którym posadowiono budynek jest suchy i przepuszczalny

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 04 kwie 2005, 9:46

Bardzo chętnie Panu wytłumaczę dlaczego duzym błędem w sztuce jest taka izolacja i to Szanowny Pan mocno szkodzi 0225591081

Slayer

autor: Slayer » 04 kwie 2005, 11:51

Tłumaczenie sensu nie ma, bo fizyka to fizyka i już. Woda idzie kapilarnie do góry i trzeba ją zatrzymać, a bez izolacji poziomej tego się nie da zrobić. Izolację taką łączy się jeszcze z izolacją podłóg i razem odcinają one dom od wilgoci gruntowej. Polemika nie ma sensu, bo Pan ma swoje zdanie i racjonalne argumenty, jakiekolwiek by nie były, Pana nie przekonają, bo chyba naprawdę wierzy Pan w to co pisze i ma Pan do tego prawo. Pan zaprzecza jednak podstwowej wiedzy na temat izolacji, nie podając przy tym ani jednego sensownego argumentu. W każdej książce na temat budownictwa można dowiedzieć się, jak jest z tą izolacją i dlaczego jest niezbędna.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 04 kwie 2005, 12:21

Można zadzwonić, tylko błagam nie niech Pan nie powtarza tych głupot po co robić komuś krzywdę. Izolacja wodna ma za zadanie wody nie wpuścić, ale wodę wupuścić. Najkrócej pisząc jest po to , aby izolacja termiczna była sucha. To co Szanowny Pan proponuje to nawet nie jest źle to jest tragicznie. I o fizyce chętnie podyskutuję. Nie gryzę naprawdę i czemu się bać coś dobrze robić. Tak naprawdę nie można!!

Slayer

autor: Slayer » 04 kwie 2005, 13:57

Mialem nie wchodzić w polemiki, ale nie mogę ...
Izolacja termiczna fundamentów to styropian itp - styropian nie chłonie wody.
Dom to nie jest akwarium - wszelka wilgoć w domu to para, a ta usuwana jest nie przez ściany tylko przez wentylację. Jak znajdzie się w ścianach, to dlatego, że wentylacja źle działa a do tego w ścianie sa mostki termiczne.
Pozmysł wykonywania izolacji po to, by - uwaga - :shock: wypuszczać wodę z domu jest zadziwiający :?: :?: :?: . I jeszcze raz zapytam - skąd ta woda w domu? W dodatku w ścianach fundamentowych?
:arrow: Jedyna izolacja jaka ma wilgoć wypuszczać (jednocześnie nie pozwalając jej wędrować w przeciwną stronę) to folia paroprzepuszczalna, ale tę stosuje się jedynie na dachy, a nie na fundamenty.
A może pan napisze w takim razie jak ma wyglądać izolacja fundamentów, bo tylko pan krytykuje, a konkretów nie widać?

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 04 kwie 2005, 14:34

Coś strasznego taka niewiedza. Styropian chłonie wodę!To po pierwsze. A skąd woda ? Powietrze ciepłe i wilgotne wchodzi w ścianę ( jak nie na folii podobnie jak w dachu) w okresie zimowym powietrze takie zaczyna oddawać wodę, która grawitacyjnie ścieka w dół, dochodzi do Twojej papy i wchodzi do środka i na zewnątrz. Mam badania dokumentację fot.
Polemizować nie trzeba, bo to nie jest sprawa polemiki, tylko czy chcesz wiedzieć czy nie?
Zapraszam nie obawiaj się.
Kiedyś w fundamencie były okrąglaki czy ciosany granit one wody nie pociągały ale zimą woda ze ściany zeszła poniżej przemarzania. Teraz daje się poziomą izolację wodną na stopie fundamentowej, poniżej przemarzania a na ścianę przybija się folię kubełkową. Woda nie wejdzie ale wyjdzie. To trochę jak goreteks. Jezeli ktoś sie upiera robić poziomą izolację wodną wyżej (ściana fundament) to są do tego specjalne membrany, które przecinają kapilary likwidując podciąganie ale puszczają wodę w dół. To wygląda jak gęsto pleciona mata z 3mm pasków folii, ale z tego co wiem do Polski nikt tego nie sprowadza.
Naprawdę jak chcesz się zajmować izolowaniem to zapraszam dobrze mieć o fizyce trochę pojęcia.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów