Strona 1 z 2

Co myslicie o SGI BALTIS?

: 09 lut 2009, 12:22
autor: mikes
Hej,

Tak chciałem zobaczyć jakie są wasze opinie o tym deweloperze.

Pozdrawiam
Michal S

SGI Baltis

: 24 lut 2009, 15:40
autor: Mijares
Witam ;)

Z tego co udało mi się ustalić do deweloper stawiający budynki mieszkalne w kilku miastach w Polsce. Czytałam coś o wypasionych apartamentowcach w Międzyzdrojach i w Łodzi.

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 17 lut 2010, 15:52
autor: Limonka236
Mam umowę z tym deweloperem na mieszkanie w Gorzowie. Na razie jest w trakcie realizacji.Odbiór mieszkania przewidziany jest na połowę roku 2011.Podoba mi się lokalizacja Osiedla Kolorowego i standard budynku. :) Jak będzie w rzeczywistości, napiszę później.

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 02 paź 2010, 15:21
autor: magdalena2009
Ja również mam umowę i odbiór mieszkania dopiero w maju 2011, jak wygląda współpraca napiszę później,po zakończeniu inwestycji.

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 08 paź 2010, 13:15
autor: qdrym
SGI i budynek w Słupsku.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... SK/3208313

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /668982994

ja osobiście omijałbym tą firmę z daleka

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 15 paź 2010, 10:12
autor: SGI
SGI Baltis nie ma nic wspólnego z budynkiem, który został opisany na gp24.pl, w powyższych linkach umieszczonych przez użytkownika 'gdrym'.

SGI wybudowało inne osiedle w Słupsku- http://www.sgi.pl/mieszkania,slupsk/bursztynowe_osiedle

Panu 'gdrym' zupełnie pomyliła się budowa. Może celowo wprowadza w błąd klientów SGI?

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 15 paź 2010, 10:50
autor: qdrym
Mój błąd, rzeczywiście to przeoczenie, budynek w moich linkach został wybudowany przez firmę Kornas z Kołobrzegu, za pomyłkę przepraszam.
SGI rzeczywiście postawiło trzy bloki i całkiem im to zgrabnie wyszło :D

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 17 paź 2010, 22:36
autor: SGI
Dzięki za sprostowanie, na forach to się bardzo rzadko zdarza.
Pozdrawiam

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 16 gru 2010, 17:22
autor: zenekbudowniczy
ja na przykład stałem sie ostatnio bardzo szczęśliwym posiadaczem mieszkania w Garden House w Szczecinie
proszę oto prezentacja tego osiedla
http://rynekpierwotny.com/i/pokaz/sgi-b ... house-ii/?
i powiem szczerze mam bardzo miłe doświadczenia (odpukać w niemalowane) z rozmów z deweloperem I MAM NADZIEJE ZE NADAL BĘDĄ ZADOWOLONY
i wydaje mi sie ze moja ocena jest dosyć obiektywna ponieważ jest to juz moje 3 doświadczenie w zakupie mieszkania od dewelopera i jak naranie bardzo pozytywne

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 30 sty 2011, 0:34
autor: stajo90
Witam, obie Panie z Gorzowa (i nie tylko) zapraszam tutaj:
http://gorzow-wielkopolski-kolorowe.mojeosiedle.pl/

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 30 maja 2011, 13:59
autor: mar-bud mr
witam
jestem jednym z podwykonawców SGI BALTIS NA BARCIŃSKI PARK ŁÓDŹ i ostrzegam chcących rozpocząć współprace z tym developerem jest to firma która zrobi wszystko aby nie zapłacić za wykonane prace lub obciążyć za wyimaginowane wady podwykonawców na co dowodem jest ciągła zmiana podwykonawców na w/w budowie

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 05 cze 2011, 21:35
autor: Łukasz
Żal mi ludzi którzy wydając ciężko zrobione pieniądze zakupili mieszkania wybudowane przez firmę Arkom dla SGI w Słupsku. Chodzi tu mianowicie o osiedle "Bursztynowe". Pękające ściany działowe, cieknące dachy, porysowane wkłady okienne, pękające stropy- widoczne w garażach podziemnych. Pęknięcia przechodzą nawet przez główne legary opierające się na słupach! Znajomy opowiadał jak dosłownie godzinę przed odbiorem mieszkania suszono opalarkami swieżo zapudrowane spękania ścian by je pomalować tak by przyszły właściciel niczego nie zauważył. Jak skuwając popękany tynk uwidaczniały się tzw. raki czyli ubytki w ścianach nośnych, załatane jedynie pianką i gdy się ją wyskrobało to pojawiał się styropian docieplający elewację budynku. Jak cały budynek prostowano-dosłownie prostowano elewacją! Od dołu zaczynali od zera a u góry przerwa pomiędzy styropianem a ścianą budynku wynosiła 5-8cm. Jak cieknie połowa balkonów bo zle położono izolację. Ciekawostką jest że Generalnym wykonawcą był Arkom, podwykonawcą paru robót synek prezesa Arkomu, a po zmianie nazwy firmy ten synek zajmuje sie usuwaniem usterek dostając dalej kasę. Ciekawostką jest również fakt że nowe osiedle budowane koło szkoły policji przez firmę Arkom zaczęło się od fuszerki w postaci położenia pionowej izolacji fundamentów. Grzano papę- zwykłą papę nie fundamentową na beton który jeszcze nie wysechł. Jaja totalne!

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 05 cze 2011, 21:46
autor: SGI
mar-bud mr pisze:witam
jestem jednym z podwykonawców SGI BALTIS NA BARCIŃSKI PARK ŁÓDŹ i ostrzegam chcących rozpocząć współprace z tym developerem jest to firma która zrobi wszystko aby nie zapłacić za wykonane prace lub obciążyć za wyimaginowane wady podwykonawców na co dowodem jest ciągła zmiana podwykonawców na w/w budowie

Szanowny wykonawco (zapewne były wykonawco). Naszym zadaniem, jako dewelopera jest dostarczyć naszym klientom w uzgodnionym terminie produkt (mieszkanie) o wysokiej jakości. Jeśli nie wywiążemy się z tego zobowiązania poniesiemy dotkliwe konsekwencje finansowe a poza tym będziemy ?świecić? oczami przed klientami za szanownego wykonawcę.
Naszych klientów nie interesuje to, że daną robotę zawaliła firma budowlana X. Stawia wymagania deweloperowi i rozlicza go. Płaci za to, więc ma do tego prawo.
Dlatego my stawiamy wymagania naszym wykonawcom. Niektórzy nie są w stanie sprostać tym wymaganiom...

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 31 mar 2012, 13:54
autor: budomal2
SGI to oszuści, budują po trupach podwykonawców.Zasadę mają aby wynegocjować jak najniższą cenę za uslgę,zatrudniając prowincjonalnych podwykonawców ale wymagania są z najwyższaj półki . Co za niską stawkę jest trudne do wykonania i obcinają końcowe faktury np. za opóżnienia itd
RADZĘ ABY TĄ FIRMĘ OMIJAĆ Z DALEKA- NAJLEPIEJ NIECH SOBIE ZATRUDNIĄ PRACOWNIKÓW NA ETACIE I NIMI BUDUJĄ...........

Re: Co myslicie o SGI BALTIS?

: 05 sie 2012, 22:03
autor: Limonka236
Jestem szczęśliwą :D mieszkanką Osiedla Kolorowego w Gorzowie Wlkp budowanego przez SGI Baltis i muszę przyznać, że wykończenie budynku (wewnątrz i na zewnątrz) ,a także otoczenie robi wrażenie na wszystkich ,którzy mnie odwiedzają :shock: .
Dziś byłam z wizytą u znajomej na nowym mieszkaniu ,w innym mieście.To co zobaczyłam,w jakim stanie deweloper oddaje mieszkania dla klientów,sprawiło ,że jeszcze bardziej doceniam miejsce ,gdzie mieszkam.
Nie wyobrażałam sobie,by oddać blok do zamieszkania bez wykończonych korytarzy i klatek schodowych- brak drzwi ,oświetlenia,ściany bez tynków.Dojście do bloku po kostki w błocie, a najgorsze z tego hały odpadów i wszędzie walające się śmieci - brak kontenerów na odpady,bo deweloper chyba zapomniał,że ludzie wytwarzają śmieci.Nie wykoszona w około trawa i brak porządku to już naprawdę pestka.Najgorsze,jest to ,że sporo ludzi tam mieszka,a żadnych dalszych prac tam nie widać :evil:
Jak oddało SGI mój budynek, widać na ich stronie internetowej i tak to powinno wyglądać. :D
Życzę wszystkim klientom jak najmniejszych problemów z deweloperami :)