Strona 1 z 1

Jak wzmocnić strop?

: 26 lis 2008, 7:46
autor: blizz4rd
Witam, mam pytanie.
W domu wolnostojącym wysokość pomieszczeń wynosi około 3,5m. W łazience jest obniżenie do około 2,5m, a powstała w ten sposób przestrzeń była używana jako spiżarka, przez którą się przechodzi na strych.
Ten "dolny" strop jest zrobiony z wylewki grubości około 10cm i jest podparty dodatkową ścianką szerokości około 1m, która wychodzi po środku jednej ze ścian pod kątem prostym.
Chcemy tą ściankę zburzyć. W tym celu wykuliśmy szczelinę pomiędzy stropem a tą ścianką wspierającą. Niestety gdy wszedłem na ten strop to przy niewielkich podskokach strop uginał się o jakieś 2-3cm.
Czy trzeba wzmacniać ten strop? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?

Dodam na koniec, że ta dawna spiżarka praktycznie nie będzie do niczego wykorzystywana, pozostanie jedynie jako "pomieszczenie" przejściowe na strych.

: 30 lis 2008, 20:14
autor: bercik1965
jeśli jest możliwość zrobienia podparcia łukowego to był by jeden ze sposobów jesli nie mam możiwości wykonania go lub tez pozostawienia starej ściany to należy umieścić belkę stropowa podpierającą ten strop a potem wykończenie go np. G-Kto narazie tyle więcej mógłbym powiedziec gdybym widział zdjęcie tego pomieszczenia w razie czego proszę wysłac na maila jest dostępny w moim profilu