Strona 1 z 1
Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 15 cze 2009, 18:55
autor: arecki1338
Witam, zastanawiam sie nad adaptacja poddasza,jednak nie przychodzi mi zaden ciekawy pomysl,moze macie jakies pomyslu jak to mozna podzielic na pomieszczenia.Chcialbym aby znalazla sie tam tez jedna lazienka.Dach jest 4-ro spadowy 33st.
Te scianki sa przykladowe,bede wdzieczny za wasze propozycje.
Z orginalnego projektu,dodalem,zeby ,mozna bylo zobaczyc mniej wiecej rozstawienie pomieszczen.]
: 16 cze 2009, 11:24
autor: Przemek
ile potrzebujesz pomieszczen na poddaszu ?
jakie maja mieć zastosowanie ....
: 16 cze 2009, 11:30
autor: arecki1338
Mysle o lazience i moze ze 2 jakies pokoje,chyba ze uda sie cos jeszcze z tego wyciagnac.minusem na pewno beda skosy przy tym dachu.
: 21 lip 2009, 14:41
autor: Przemek
program do doboru okien dachowych i ilości światła na poddaszu
okna na poddaszu
pozdrawiam
PK
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 21 paź 2009, 13:51
autor: katamaran
i jak idzie z tym poddaszem? ruszyłeś coś do przodu? kiedyś szukałem pomysłów na urządzenie poddasza i znalazłem taki projekt:
http://www.e-dach.pl/poddasze.html może znajdziesz tam jakiś pomysł, z którego skorzystasz. Ciekawy jestem jak Ci idzie, może jakieś zdjęcia?
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 08 gru 2009, 10:39
autor: Angi
Okna na poddaszu są bardzo dobrym pomysłem. Najlepsze będą duże w suficie, najlepiej na całą ścianę sufitowa. Pod oknem koniecznie musi się znaleźć jakieś łóżko lub hamak - nocą klimat jest naprawdę zniewalający. Dobrze jest zrobić sobie meble na zamówienie, dużo półek. Warto wstawić tez różne dekoracyjne bibeloty, jakieś lampy, stojaki itp.Można sobie pod sufitem zawiesić firanki i zrobić efekt fali.
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 10 gru 2009, 13:41
autor: tejser
Jeśli budżet pozwala, to poleciłbym wynajęcie jakiejś firmy, która zajmuje się aranżacją przestrzeni. W firmie, w której kiedyś pracowałem wystąpił problem - zakupiono pomieszczenia biurowe, zapominając o tym, że są masakrycznie nieustawne i niefunkcjonalne.
W rezultacie zatrudnili firmę designerską (bodajże NDesign), która to wszystko profesjonalnie zaaranżowała. I efekt był powalający.
A jeśli nie masz budżetu, to poprzeglądaj wszystkie branżowe gazetki, żeby złapać trochę obycia z tematem.
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 29 gru 2009, 10:56
autor: lava
Wynajęcie firmy projektującej i aranżującej pomieszczenia faktycznie może być fajnym pomysłem, bo profesjonaliści na pewno zaplanują bardzo dobrze przestrzeń, tyle, że niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeśli więc ktoś sam lubi projektować swoje mieszkanie/dom to w internecie znajdzie bardzo dużo inspiracji i pomysłów w jaki ciekawy sposób można wszystko urządzić. Ale z tego co widzę to problem jest w podziale całego poddasza na pokoje. Niestety nie widzę żadnych zdjęć samego poddasza więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale na pewno zrób to tak, żeby poddasze było funkcjonalne!
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 10 sty 2010, 17:48
autor: tejser
lava pisze:Jeśli więc ktoś sam lubi projektować swoje mieszkanie/dom to w internecie znajdzie bardzo dużo inspiracji i pomysłów w jaki ciekawy sposób można wszystko urządzić. Ale z tego co widzę to problem jest w podziale całego poddasza na pokoje. Niestety nie widzę żadnych zdjęć samego poddasza więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale na pewno zrób to tak, żeby poddasze było funkcjonalne!
Wiesz, właśnie chodzi o to, że np. z dekoracjami, czy doborem kolorów znacznie łatwiej jest sobie poradzić, niż z profesjonalnym rozplanowaniem przestrzeni. Podział przestrzeni na poszczególne pomieszczenia to bardzo duży problem i moim zdaniem lepiej zaufać takim ludziom właśnie z n-design, którzy są profesjonalistami. Dołoży człowiek może trochę, ale jeśli rozkład pomieszczeń będzie dobrze wymyślony, to z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. A można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 20 sty 2010, 15:41
autor: tolo3
cześc
zaadoptowałem budynek gospodarczy parter ipiętro pod skosami
ok 280 m2 . Sama góra 140 m2 i nikt z znajomych nie wierzy mi ze
wszystko sam aranżowałem / projekt był dopasowany post factum /
uwierz mi tylko twoja wyobraznia twoje potrzeby i oczekiwania są
najwazniejsze, żaden projektant nie zrobi tego jak ty sam .
i tylko wtedy znajdziesz w tym domu dusze
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 27 sty 2010, 20:06
autor: patrycja_w
Kilka wnętrz z kategorii wnętrza nowoczesne, na które natknęłam się w trakcie przeglądania galerii jednej z firm architektury wnętrz:
galeria wnętrz
Mam nadzieje że się przyda

Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 28 sty 2010, 12:50
autor: oko
tutaj tez fajna adaptacja poddasza
gwarchitekci.pl/poddasze
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 28 sty 2010, 17:13
autor: Przemek
moze dodaj zdjęcia do galerii
Re: Adaptacja poddasza - potrzebuje pomyslow
: 25 lut 2010, 19:29
autor: drewienko
Panie OKO ... zyje Pan ?