Strona 1 z 1

Jaki kolor scian do czerwonej kanapy skorzanej?

: 09 wrz 2008, 16:14
autor: Gonia29
W najblizszym czasie planuje remont mieszkania. Chcialabym przemalowac pokoj dzienny. Meble sa jasne w kolorze buku, dywan bezowy, kanapa soczysta czerwien. Myslalam o scianach w kolorze cappuccino, natomiast sciana przeciwna do tej, na ktorej stoi kanapa ciemniejsza, tylko jaka?Moze jakis odcien czerwieni?

Jezeli chodzi o sypialnie, nie mam zadnego pomyslu na kolor scian? Na podlodze jest dosc ciemny parkiet, meble - czeresnia, przody ecru. Sypialniaznajduje sie od polnocno-wschodniej strony.

Z gory dziekuje za porady:)

Re: Jaki kolor scian do czerwonej kanapy skorzanej?

: 10 wrz 2008, 22:58
autor: zanti76
Gonia29 pisze:W najblizszym czasie planuje remont mieszkania. Chcialabym przemalowac pokoj dzienny. Meble sa jasne w kolorze buku, dywan bezowy, kanapa soczysta czerwien. Myslalam o scianach w kolorze cappuccino, natomiast sciana przeciwna do tej, na ktorej stoi kanapa ciemniejsza, tylko jaka?Moze jakis odcien czerwieni?

Jezeli chodzi o sypialnie, nie mam zadnego pomyslu na kolor scian? Na podlodze jest dosc ciemny parkiet, meble - czeresnia, przody ecru. Sypialniaznajduje sie od polnocno-wschodniej strony.

Z gory dziekuje za porady:)
Ja bym zrobił dwa kolory, podzielone na trzy paski - pod sufitem i nad ziemią paski cappuccino, między nimi, na mniej więcej środku ściany większy (szerszy) pasek kremowy, o odcieniu dobrze dopasowanym do tego capucciniaka. Powinno być ładnie.

: 21 wrz 2008, 21:19
autor: nudzia
W pokoju dziennym przy kolorach dominujących beży, kości słoniowej i czerwonej kanapy,myślę ,że dwa odcienie ścian , tj. jaśniejszy i ciemniejszy czerwony był by stosowny , a zarazem elegancki. Bardzo ładnie wygląda stonowana czerwień nie za jaskrawa.Natomiast w sypialni , jasny błękit w połączeniu z beżem.Teraz się robi rózne kształty malowania,.

: 22 wrz 2008, 11:14
autor: corleone
kanapa będzie kolorystycznie grała główną rolę, dlatego ściany powinny być stonowane, a ewentualnie to co potem powiesisz na scianach może mieć czerwone akcenty