Strona 1 z 1

łazienka i płytki = problem ?

: 23 kwie 2015, 8:46
autor: KTH
pojechałem na całego zabezpieczyłem jak się okazało byle g... płytki ceramiczne, w pewnym sklepie internetowym Pan wcisnął mojej żonie impregnat do zabezpieczeń płytek ... podobno super hiper nowoczesny ... pic na wodę fotomontaż !

woda miała spływać i spływa ale kurcze jakiś biały nalot na płytkach jest i nie wiem czym dziada wytrawić usunąć czy skuć płytki i położyć nowe

dobrze że kabiny i szkła nie ruszyła ta moja kobita bo radia maryja bym nie miał co rano ;-)

jak usunąć takie nacieki ?

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 23 kwie 2015, 9:10
autor: Pan Nano
Cześć.


Wiesz co metod usuwania jest wiele najprostrza ? musiałbyś użyć 30% roztworu tlenku ceru i usunąc poprzednią powłokę ( stosuj to tylko do szkła i ceramiki, nie używaj do lakieru bo porysujesz lakier ) i przeanalizować rynek impregnatów. Możesz odnaleźć expertów na forum chłopaki z h2o oni Ci doradzą jak dokonać takiego zabezpieczenia płytek i jakich produktów użyć.
link do chłopaków z h2o
http://www.forumbudowlane.pl/vf/140/0/p ... owierzchni

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 23 kwie 2015, 9:42
autor: Interno
Dzisiaj jest wiele dziwnych preparatów trzeba uważać.
A jakaś chemia rusza tę powłokę ?. Zwykle większość preparatów oleistych zmywa aceton.
Kiedyś użyłem jakieś świństwo silikonowe za 50 zł i musiałem użyć drogiego zmywacza do silikonu za 300 zł.
Od tego czasu robię próby wraz z usuwaniem.

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 23 kwie 2015, 10:08
autor: KTH
kur... wica mnie już bierze, doczytałem na opakowaniu że to silikony, ja piedr ... teraz weź to zmyj
kolego nano ale tlenek ceru jest w proszku chyba ... to ten czerwony proszek ?

o hydroizolacjach wiem wszystko a dałem się tak podejść ... sam na siebie się wkurzyłem
człowiek jak widać całe życie się uczyć musi

zobaczymy co to te H20 Nanotechnology ... jak mi spierdzieli płytki to mi wymienią i tyle ;-)
narazie biorę się za usuwanie tego badziewia z płytek

dzięki za wszelki po rady i przed rady ;-)

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 23 kwie 2015, 10:10
autor: Pan Nano
Pan Nano pisze:Cześć.


Wiesz co metod usuwania jest wiele najprościej ? musiałbyś użyć 30% roztworu tlenku ceru i usunąc poprzednią powłokę ( stosuj to tylko do szkła i ceramiki, nie używaj do lakieru bo porysujesz lakier ) i przeanalizować rynek impregnatów. Możesz odnaleźć expertów na forum chłopaki z h2o oni Ci doradzą jak dokonać takiego zabezpieczenia płytek i jakich produktów użyć.
link do chłopaków z h2o
http://www.forumbudowlane.pl/vf/140/0/p ... owierzchni

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 23 kwie 2015, 10:23
autor: Pan Nano
Ok tylko pamiętaj aby nie przesadzić z szorowaniem tym tlenkiem ceru bo uszkodzisz szkliwienie płytki, powłokę bardzo łatwo usunąć okreżnymi ruchami rozcierasz roztwór tlenku ceru, sprawedź co jakiś czas czy pozbyłeś się już efektu hydrofobowości z powierzchni. Jak kropla jest płaska gdy postawisz ją na powierzchni to znaczy że już nie ma hydrofobowości i możesz zmyć dokładnie powierzchnie wodą i zabezpieczyć na nowo.

Kolor tlenku ceru masz od jasno kremowego po taki ceglany kolor dokładnie tak jak pisałeś.
Tlenek ceru bez problemu usunął powłokę z szyby samochodowej więc powinien się sprawdzić.

Zastanów się zanim kupisz bo możesz trafić na produkty które nie są do końca bezpieczne dla zdrowia, wspomniałeś o silikonach, wg najnowszych badań są obawy że produkty na silikonach przyczyniają się niepłodności i bardzo dużej toksyczności irakotwórczości

Ale... masz produkty oparte na krzemie jak wiesz krzem jest naczęściej występującym pierwiastkiem w otoczeniu człowieka więc nie jest szkodliwy... gdzieś tu na forum widziałem specjalistów od tej tematyki to pewnie Ci powiedzą więcej czekaj zaraz Ci podeślę linka do nich...

http://www.forumbudowlane.pl/vf/140/0/p ... owierzchni

Pogadaj z nimi znają się na rzeczy więc na pewno Ci pomogą.

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 22 lut 2016, 18:23
autor: HadwaoNet
Zmieniliśmy nazwę firmy na HadwaoNet .
Już od marca nowa odsłona sklepu www z drugą generacją powłok hydrofobowych
( Hybryda Krzemu i Srebra)
Niższe ceny i szerszy asortyment. Zapraszamy do naszego sklepu http://hadwao.net

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 05 kwie 2016, 7:17
autor: GlazuraStrzelin
Tego typu powłoka hydrofobowa faktycznie może w praktyce zdać egzamin,a kolejna sprawa iż żaden preparat nie sprawi tego,że woda zacznie szybciej spływać z płytek,to po prostu fikcja. O płytki w łazience należy dbać oraz systematycznie je czyścić.

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 06 kwie 2016, 20:08
autor: Foresta
Położenie glazury w łazience + impregnat na płytki? Dobrze zrozumiałem? Szkliwo glazury nie wystarczy?

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 07 sie 2016, 6:38
autor: GrupaPSC
GlazuraStrzelin pisze:Tego typu powłoka hydrofobowa faktycznie może w praktyce zdać egzamin,a kolejna sprawa iż żaden preparat nie sprawi tego,że woda zacznie szybciej spływać z płytek,to po prostu fikcja. O płytki w łazience należy dbać oraz systematycznie je czyścić.
No niestety są Państwo w błędzie. Są na rynku profesjonalne środki czystości, które modyfikują strukturę powierzchni spowinowaconych np. nanokrzem i szkło/lutsro/ceramika. Nawet po jednym przemyciu takim środkiem uzyskuje się tzf. efekt lotosu i woda po takich powierzchniach spływa zdecydowanie szybciej.

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 07 sie 2016, 11:24
autor: MarekP1974
Impregnat do płytek ceramicznych. Kolejny genialny produkt fachowców od merketingu. To tak jak by do mleka dodawać biały barwnik, żeby zawsze było białe.

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 08 sie 2016, 9:46
autor: lipko
MarekP1974 pisze:Impregnat do płytek ceramicznych. Kolejny genialny produkt fachowców od merketingu. To tak jak by do mleka dodawać biały barwnik, żeby zawsze było białe.
:lol: dokładnie! lepiej bym tego nie ujął.

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 08 sie 2016, 12:44
autor: Lahma-SPA_Vision
W rzeczy samej do mleka dodaje się barwnik, jeśli produkuje się z niego twarożek...

Re: łazienka i płytki = problem ?

: 16 sie 2016, 8:16
autor: HaDwao
Opisywana przez nas powłoka hydrofobowa powinna zdecydowanie pomóc i załatwić sprawę jeżeli chodzi o utrzymanie płytek w należytej czystości. Zresztą wszystkie szczegóły znajdziecie na HaDwao.net warto zerknąć.