Strona 1 z 1

bez Vat-u

: 25 mar 2005, 9:08
autor: Vatowiec
Czy udało się coś Wam kupic bez faktury? Czy kupowanie bez faktury oznacza kupowanie bez killera Vat-u?

: 25 mar 2005, 11:29
autor: Gość
Kupić towar bez faktury to nie jest jakiś wielki problem. Masz taniej, rzeczywiście, ale jeśli nie masz faktury nie odliczysz sobie nic od podatku.
Ja tak kupiłam panele podłogowe do mieszkania i opłacało mi się bardzo, bo zapłaciłam o jakies 600 złowych mniej.

: 25 mar 2005, 12:04
autor: Ptyś
Większość składów budowlanych (tych dużych) tak sprzedaje - klient nie płaci Vat, 22 procent ma do przodu, jest zadowolony i kupuje dalej w tej firmie. Tak sie robi "czarne" interesy. Problem jest tylko z materiałem typu "drzewo" bo o to podobno "ktoś" może "zpytać" i z dachówką, na którą podstawą gwarancji jest fakturka, ale z tym też sobie radzą - kupują 2/3 na fakture, a 1/3 bez - wszyscy zadowoleni i rząd nie ma kasy na wypłaty dla posłów :)

Poza tym wiem, że w niektórych składach można było "kupić" faktórke, żeby sobie odpisać coś, czego sie na oczy nie widziało:)

: 26 mar 2005, 16:45
autor: Krzysztof
no... piwko dla Ptysia... ;)

Wesołych Świąt:)