Strona 1 z 1

ogień w podajniku

: 26 mar 2008, 19:52
autor: beny_hil
u klienta zapalił sie pojemnik na ekogroszek , dom w trakcie budowy i częściowo pomalowany dym rozszedł się po całym domu i trzeba usuwać sadze .piec zamontowany 3 miesiące temu ,najprawdopodbniej nie wyłączyła się dmuchawa czy ma ktoś doświadczenia z reklamacją u producenta w takim przypadku . Kocioł zamontowany zgodnie z wymaganiami producenta

: 26 mar 2008, 22:13
autor: Henryk Sobucki
Zapalił sie węgiel w podajniku czy w pojemniku ? Czy pojemnik jest wypalony, ze
śladami temperatury od żaru ? Ile bylo węgla w pojemniku ? Czy palilo sie długo ?
Nikt wcześniej nie zauważył dymu ?

: 27 mar 2008, 20:43
autor: adamis
Ślimakowy czy tłokowy?

: 27 mar 2008, 21:53
autor: beny_hil
kocioł ze ślimakiem paliło się w podajniku a dom nie zamieszkany więc nikogo nie było i co najgorsze nie zadziałało żadne zabezpieczenie nie wyłączyło wentylatora inwestor czeka na przyjazd przedstawiciela producenta tymbardziej że ponosi koszty z doprowadzeniem budynku do porządku i jak wcześniej była dyskusja na temat układów zamkniętych koszty naprawy przeniosłyby się na firmę wykonawczą gdyby wykonałaby instalację niezgodnie z wytycznymi producenta a więc czy warto odchodzić od norm?

: 28 mar 2008, 13:28
autor: derek
Nie śpieszyłbym się z takimi wnioskami, bo nie ma jeszcze finału sprawy. Nie zdziwiłbym się gdyby producent umył ręce od odpowiedzialności i winę mimo wszystko zrzucił na instalatorów, bo np nie wykonano uruchomienia w obecności autoryzowanego przedstawiciela itp. W praktyce jakże często okazuje się, że winnych nie ma, a inwestor pozostaje sam sobie i to właśnie na niego przeniosą się koszty. Życzę mu jednak innego, pozytywnego obrotu sprawy.