Strona 1 z 1

problem z piecem CO

: 16 sty 2017, 21:46
autor: daszuta
mam problem z piecem CO na paliwo stałe(węgiel drewno)
a mianowicie bardzo szybko woda doprowadzana jest do wrzenia
trudno jest utrzymać temp. 60-80st
piec 15KW na mieszkanie 130m/kw
na piecu układ otwarty ze zbiornikiem zbiorczym,potem wymiennik ciepła i na grzejniki układ zamknięty
dolot powietrza do paleniska regulowany przez termostat a mimo to trudno utrzymać właściwą temperaturę
co może być przyczyną częstego wrzenia ?
w obiegu otwartym niewielka ilość wody jest i może za duża moc pieca?
proszę o sugestie
jeśli coś niejasne sprostuję

Re: problem z piecem CO

: 17 sty 2017, 9:15
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Wyrzucić !KOMINY TRUJĄ. Kocioł na paliwo stałe zużywa sporo prądu i nie byłoby w tym problemu, gdyby tylko na tym się skończyło.
W starych domach straty przez przegrody, dochodzą do 30kWh/m2 . Przy ogrzewaniu bezpośrednim i klimatyzacji schodzi się poniżej 20kWh/m2 w źle izolowanych domach.
czyli w tym przypadku 2600 kWh. (u mnie kWh to 0.53zł)
Ktoś Panu zrobił spore kuku polecając kotłownie.

Re: problem z piecem CO

: 17 sty 2017, 21:00
autor: daszuta
sprawa zamknięta moja kochanka Brzeczkowska ma znajomego palacza z kotłowni który też ją posuwa i on mi wyjaśnił wszystko
a ta Brzeczkowska to zna wszystkich budowlańców mówi że jej mąż tomek to gej i ma małego jak klocki lego