Strona 1 z 1
Jak dobrać grzejniki?
: 23 sty 2014, 15:08
autor: Redakcja
Remont, czy całkowita wymiana instalacji centralnego ogrzewania nie musi mieć wykonanego uprzednio projektu.
Jak dobrać grzejniki? >>
Jak dobrać grzejniki?
: 23 sty 2014, 15:08
autor: bodziu
Pod łazienkę to tylko takie -
http://e-inclusive.pl/product.php?id_product=4108 Żeberkowe, klasyczne grzejniki są fatalnym pomysłem, przynajmniej do tego pomieszczenia. Czy ktoś z was ma właśnie takie?
: 04 sie 2015, 9:52
autor: Marcin Korek
Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tych obliczeń, to polecam zajrzeć tutaj:
http://elpe.pl/faq.html jest tam wszystko wyjaśnione, a jak komuś się nie uda, to najlepiej to nich zadzwonić i zapytać, to zrobią to za nas.

Pozdrawiam.
Re: Jak dobrać grzejniki?
: 19 sie 2015, 7:49
autor: Spednet
Całkiem ciekawe porady i uważam że warto z nich skorzystać podczas wyboru grzejnika i to nie tylko do łazienki ale i również całego domu. Tutaj poważnie zastanowiłbym się również nad ogrzewaniem podłogowym,akurat tym się zajmujemy i chętnie pomożemy,doradzimy.
Re: Jak dobrać grzejniki?
: 22 sie 2015, 15:21
autor: WincentyBorowski
Hm, porady same w sobie okej

Nad ogrzewaniem podłogowym to bym się zastanowił np. w łazience(nie lubię zimnych posadzek) w reszcie domu jakoś nie do końca do mnie przemawia. Bardziej postawiłbym na grzejniki panelowe z therm-x2, ale muszę jeszcze ugruntować swoją wiedzę o nich. Bo za mało widziałem opinii różnych póki co.
Re: Jak dobrać grzejniki?
: 23 sie 2015, 19:36
autor: Tomko43
Przy ogrzewaniu warto sprawdzić jaka jest przenikliwość ciepła przez nasze pokrycie, bo mozna się bardzo przejechać. Słyszałem, że równiez bardzo dobra opcją są konwektory takie jakie posiada Kermi w swojej ofercie. Podbno świetnie oddają ciepło

Re: Jak dobrać grzejniki?
: 23 sie 2015, 20:37
autor: Bolas
Jak każdy konwektor.