Strona 1 z 1

Odprowadzanie spalin

: 10 kwie 2021, 23:06
autor: dechantee
Dobry wieczór. Mamy przez fachowca zamontowany piec gazowy. Sposób montażu rury odprowadzającej spaliny wzbudza mój niepokój. Duży. Przesadzam?
Piec Termet 2funkcyjny z otwartą komorą spalania. Rura wychodząca z pieca ma spadek, następnie przechodzi przez ścianę i idzie w górę. Do komina wchodzi na takiej wysokosci, że gdyby komin był w jedicnym pomieszczeniu tuż nad piecem - mam l wrażenie że rury nie dałoby się do tego komina wprowadzic. Pomocy. To nowa instalacja w starym budynku. Chce by była bezpieczna nie tylko na papierze ale w rzeczywistości.

Re: Odprowadzanie spalin

: 18 kwie 2021, 18:32
autor: camio
Zastanawiamy się nad zamontowaniem kominów dwupłaszczowych u nas w domu, bo wydaje się to być całkiem dobre rozwiązanie A może uważacie, że ten typ kominów nadaje się jedynie do budynków stricte przemysłowych? Nie jestem ekspertką, tylko trochę poczytałam.
Mój mąż też nie zna się na tym tak jakby chciał, a dom mamy tylko jeden i chcemy zorganizować go dobrze :)

Re: Odprowadzanie spalin

: 20 kwie 2021, 4:35
autor: Tomasz_Brzeczkowski
camio pisze:Zastanawiamy się nad zamontowaniem kominów dwupłaszczowych u nas w domu, bo wydaje się to być całkiem dobre rozwiązanie A może uważacie, że ten typ kominów nadaje się jedynie do budynków stricte przemysłowych? Nie jestem ekspertką, tylko trochę poczytałam.
Mój mąż też nie zna się na tym tak jakby chciał, a dom mamy tylko jeden i chcemy zorganizować go dobrze :)
Fakt, że w tym kraju bogatemu więcej wolno... ale komin w XXI wieku, to już nie szpan a zwykły obciach. Radziłby w inny sposób chwalić się pieniędzmi.