Strona 1 z 1

klimatyzacja kanałowa i dobór armatury

: 10 sie 2019, 17:15
autor: Tom.tych
Witam serdecznie.
Mam mieszkanie w bloku 50m2. W zamiarze mam wykorzystać korytarz i wstawić w nim kanałówkę która rozprowadzi zimne/ciepłe powietrze do pokojów. Korytarz ma długość 3m także nie powinno być "problemów" Klima GREE GUD50PS/A-T + GUD50W/NHA-T . Do tego momentu nie ma problemu. Problem robi się z resztą. Mam tu na myśli dobór kanałów wentylacyjnych które muszą mieć wysokość max 20cm + grubość izolacji, bo o tyle mogę obniżyć sufit. Dlatego kanał o profilu prostokąta chyba będzie najlepszy. Czy na takiej niewielkiej odległości jest potrzebna skrzynia rozprężna?? W końcu to raptem 1m. Spręż będzie można ustawić samymi nawiewnikami ) no i same wywiewniki które również chciałbym by były o profilu prostokąta (potrzebne wymiary by nie okazały się za male dla danej kubatury pokoju. Sumując potrzebuje pomocy przy dobraniu wszystkiego co związane z wentylacją. Korytarz łączy pokoje jak to w bloku na zasadzie " + " po lewej, prawiej i na wprost.System multi odpada

Re: klimatyzacja kanałowa i dobór armatury

: 11 sie 2019, 7:16
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Warto pamiętać, że przy chłodzeniu, nie działa tzw wentylacja grawitacyjna. Przy otwartych oknach klimatyzacja będzie głośna i droga, przy zamkniętych... . radziłbym zrobić rekuperację i założyć jedną konsolę wewnątrz . zapraszam zobaczyć jak to działa (grzeje i chłodzi w domu 100m2)

Do dobrania potrzeba - ile jest osób i w jakiej kwocie materiały mają się zmieścić .

Re: klimatyzacja kanałowa i dobór armatury

: 11 sie 2019, 16:29
autor: Tom.tych
Na chwilę obecną od paru lat jest zamontowana klima typu split. Ale robi się nieprzyjemna różnica temp. względem innych pokoi. Znam sytuację związaną z powietrzem ale w mieszkaniu nie ma gdzie tego zaczepić. Ledwo zmieści się kanałowe.

Re: klimatyzacja kanałowa i dobór armatury

: 11 sie 2019, 19:41
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Tom.tych pisze:Na chwilę obecną od paru lat jest zamontowana klima typu split. Ale robi się nieprzyjemna różnica temp. względem innych pokoi. Znam sytuację związaną z powietrzem ale w mieszkaniu nie ma gdzie tego zaczepić. Ledwo zmieści się kanałowe.
Bo nie robi się klimatyzacji bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.