Strona 1 z 1

rekuperator i wykonawca wentylacji

: 26 sty 2009, 0:28
autor: tomasz2
witam, jestem na etapie decyzji o podpisaniu umowy na wykonanie wentylacju mechanicznej z rekuperatorem;
wstepny wybór padł na firmę KLIMA-POL z Poznania;
rekuperator firmy BARTOSZ;
i moje pytanie - czy miał ktoś z Państwa już kontakt z tą firma? czy możecie ją polecić?
i czy rekuperator Bartosz jest faktycznie dobry?- pan z firmy bardzo zachwala'

pozdrawiam- Tomasz

: 27 sty 2009, 18:39
autor: serwisant73
W zachwyt bym nie popadał ale te które uruchomiłem działają poprawnie. :lol:
A co Ci pomogło w decyzji,że akurat ten?

jw

: 28 sty 2009, 11:01
autor: tomasz2
to była srednia cenowo oferta , decyzji jeszcze ostatecznej nie podjąłem, ale w ciągu najbliższego czasu muszę się na coś zdecydować;
zaproponowano mi w tej ofercie zestaw CNWB600/315ST (1250m3/h), wentylatory EBM Plast EC, przewody wentylacyjne sztywne typu spiro, automatyke, by-pass elektryczny, regulator obrotów, pomiar temp. powietrza nawiewnego;

ewentualnie co moglibyście polecić?
jestem z Wielkopolski

: 28 sty 2009, 11:19
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Wentylacje tego typu robi się na skrzynce rozdzielczej
Obrazek
Więc skąd blaszane kanały?
Blaszany kanał 30 x mniej tłumi szumy
Suma pól kanałów do pokojów powinna być równa, lub najwyżej do 10% większa niż pole kanału głównego z centrali!

: 29 sty 2009, 12:22
autor: tomasz2
czy dobrze rozumiem- ze względu na głośność nie powinny być kanały metalowe? jeśli tak to jakie polecacie?

a co jeszcze jest bardzo istotnego by było zainstalowane?, na co mam zwrócić szczególną uwagę by wentylacja z rekuperacją dziełała bezproblemowo?

pozdr. - Tomasz

: 29 sty 2009, 12:30
autor: Tomasz_Brzeczkowski
Dobra , cicha, trwała centrala ( reklama wchodzi w cenę!!!). Układ rozmrażania nie może być realizowany przez wyłączanie nawiewu ( przy kominkach to mało przyjemne a może być niebezpieczne)
Wentylacja dobrana do ilości domowników nie kubatury. GWC dopasowane do strumienia powietrza wentylacyjnego, Kanały o małych przekrojach 60mm 80 mm by powietrze "szło " w nich laminarnie, przebywało jak najkrócej i by była jak najmniejsza powierzchnia wymiany ciepła.

Zapraszamy do Współpracy.

: 29 sty 2009, 18:13
autor: Maromar
Witam,

Zapraszamy do współpracy firmy z całej Polski.
maromar. pl