Strona 1 z 1
Zmiękczacz wody a szambo
: 10 lip 2015, 9:57
autor: Żółtodziub
Witajcie, pytanie jak w temacie.
Czy jak zainstaluje zmiękczacz wody w domu to czy szambo nie będzie się zbytnio przepełniać wodą? Bo z tego co wiem trochę wody idzie na regenerację złoża w zbiorniku takiego zmiękczacza?
Ktoś coś wie?
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 10 lip 2015, 20:42
autor: Bolas
Napełnianie szamba jest równe zużytej wody

poczytaj ile twój pobiera na regeneracje i o tyle więcej niż zwykle trafi do szamba. Gorzej gdy masz POŚ bo zasolenie wzrasta i będziesz musiał zużywać więcej bakterii ale tu musisz się skontaktować z producentem bakterii i POŚ.
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 14 lip 2015, 9:42
autor: Żółtodziub
No właśnie chciałbym coś, co pobiera względnie mało wody i soli na regenerację. Ilość soli może aż tak bardzo mnie nie dotyczy bo nie mam POŚ-iu. Ale nie chciałbym aby tej wody jakoś bardzo dużo uciekało.
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 14 lip 2015, 22:01
autor: Bolas
To ogranicz kompanie

Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 16 lip 2015, 10:46
autor: Koleżka
W takim przypadku najlepiej zdecydować się na zmiękczacz z głowicą up flow oraz z funkcją regeneracji proporcjonalnej. Wiem że to brzmi dość dziwnie i pewnie ciężko Ci sobie wyobrazić jak to wygląda i działa więc podsyłam 2 artykuły, które troszkę rozjaśnią Ci ten temat http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id3868,zmiekczacz-wody-denver-plus-30-odchodzi-do-lamusa-czas-na-watermark-30 i http://kb.pl/teksty/2015/08/09/usuwanie-twardej-wody-wywiad-z-ekspertem/. Gdybyś miał jakieś wątpliwości to śmiało. Postaram się coś podpowiedzieć.
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 22 wrz 2015, 15:32
autor: EldorRado56
moim zdaniem, to nie powinno mieć raczej znaczenia,. Jak mieszkłame u tesciów, to u nich była taka okropna woda, ale w koncu kupili zmiękczacz wody . ta firma gc2000 przeprowadziła u nich wczęsnmiej testy, żeby stwierdzić, co konkretnie jest nie tak z tą wodą.
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 22 wrz 2015, 19:15
autor: Bolas
A co było nie tak z wodą? I ile to kosztowało?
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 15 mar 2021, 10:26
autor: Klarsan
Zmiękczacz wody, a przydomowa oczyszczalnia ścieków
https://www.youtube.com/watch?v=3a6d9V96yP0 - materiał przygotowany przez ekspertów z branży uzdatniania i producenta oczyszczalni - już dostępny!
Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 15 kwie 2021, 14:36
autor: HABA RL
Abstrahując od powyższego filmu reklamowego, sensownie napisał Bolas:
Bolas pisze:Napełnianie szamba jest równe zużytej wody

poczytaj ile twój pobiera na regeneracje i o tyle więcej niż zwykle trafi do szamba. Gorzej gdy masz POŚ bo zasolenie wzrasta i będziesz musiał zużywać więcej bakterii ale tu musisz się skontaktować z producentem bakterii i POŚ.
Jeżeli ktoś w ciemno gwarantuje, że można popłuczyny ze zmiękczacza odprowadzać do oczyszczalni i wszystko będzie "cacy", to lepiej zachować szczególną ostrożność.
Osobiście zachęcam (w miarę możliwości) do odprowadzania solnych popłuczyn poza oczyszczalnię ścieków, chyba że z jakiegoś powodu jest to niewykonalne. W tym ostatnim przypadku jednak zalecam obserwację pracy oczyszczalni, obserwację kożucha, próby sedymentacyjne, aby zweryfikować, jak działa układ. Pamiętajmy, że każda oczyszczalnia jest unikalnym systemem, ponieważ nawyki żywieniowe i styl życia są specyficzne dla każdego człowieka. Do tego dochodzi kondycja zdrowotna (np. zażywane leki) itd.
Może się zdarzyć, że oczyszczalnia, do której spływają popłuczyny ze zmiękczacza będzie się sprawować nieźle, jednak co do zasady jest to element negatywnie wpływający na pracę układu.
Reasumując: marketing marketingiem, ale zasad biochemii się nie zmieni

Re: Zmiękczacz wody a szambo
: 31 sty 2022, 14:08
autor: MałgorzataBajd
Jeśli chodzi o połączenie POŚ i zmiękczacza wody, to zależy od konkretnego typu oczyszczalni. Polecam obejrzeć ten film, fajnie to wszystko tłumaczą: https://youtu.be/3a6d9V96yP0