Strona 1 z 1

WC z pompą ścieków

: 17 maja 2012, 9:40
autor: jck62
Witam.
Planuję zainstalować wc z pompą ścieków w piwnicy gdzie nie mam podejścia do kanalizy.Podłaczenie rury odprowadzającej ścieki z urządzenia bedzie piętro wyżej tuż nad stropem..Do urządzenia planuję podłączyć umywalkę.
Mam pytanie: czy oferowane na rynku urządzenia sa lepsze i gorsze?Ewentualnie ,które sa lepsze i dlaczego?Jak często należy urządzenie czyscić , przeprowadzać przegląd?I w końcu czy wc z pompą ścieków się sprawdza i czy jest to dobre urządzenie,rozwiązanie?

Pozdrawiam

Re: WC z pompą ścieków

: 17 maja 2012, 20:09
autor: Bolas
Nie jest to urządzenie idealne ale jedyne które poradzi sobie z przenoszeniem ścieków na wyższy poziom. Nie wiem jak inne firmy ja jeżeli chodzi o spłuczki i lifty polecam Geberita i warto zapłacić za taką jakość. Urządzenie dobierasz w zależności od ilości przyłączonych do niego sanitariatów i wysokości podnoszenia.

Re: WC z pompą ścieków

: 17 maja 2012, 20:21
autor: jck62
Dzieki za info.Ale urzadzeń wc z pompą Geberita nie spotkalem,pod jakim adresem mogę je znaleźć?

Pozdrawiam

Re: WC z pompą ścieków

: 17 maja 2012, 21:10
autor: Bolas
Acha a tobie chodzi o muszlę klozetową razem z pompą? Mimo wszystko polecam osobno pompa a osobno muszla.
Jeżeli chodzi o minusy to miałem przypadek w pewnej firmie po montażu młynek nawet Geberita rozsypał się w drobny mak. Sprzątaczka wylała wiadro wody do kibelka niestety razem ze szmatą :D ale do tego trzeba być talentem.

Przepraszam właśnie robiłem sobie przerwę w robieniu wycen i pokręciłem Geberita z Grundfosem.
Przepraszam

Re: WC z pompą ścieków

: 18 maja 2012, 5:53
autor: jck62
Raz jeszcze dzieki za info.Czy rozwiązanie muszla - pompa rozdzielone to jest instalacja wg twojego pomysłu czy może jest takie rozwiązanie proponowane przez Grundfosa?

Pozdrawiam

Re: WC z pompą ścieków

: 18 maja 2012, 22:14
autor: Bolas
Nie po prostu uważam że kilka urządzeń w jednym to porażka. Ograniczasz się w wyborze samej muszli a tego osobiście nie lubię.

Re: WC z pompą ścieków

: 19 maja 2012, 11:28
autor: jck62
Drążę bo chciałbym mieć dobrą instalację.Czyli zastosowałeś własne rozwiązanie?

Pozdrawiam