Strona 1 z 1

Rynny Wavin

: 27 lut 2009, 0:01
autor: Andrzej Wilhelmi
A może kilka słów o rynnach? Pozdrawiam.

: 30 mar 2009, 8:31
autor: drewienko
ciekw jesem jak rynny WAVIN wypadaja na tle konkukrencji
jakie mają zalety

: 31 mar 2009, 14:23
autor: Wavin Metalplast-Buk
System rynnowy Kanion znajdujący się w ofercie Wavin powstał przy współudziale dekarzy, dzięki czemu jest jedynym na rynku systemem oferującym rozwiązania usprawniające codzienną eksploatację. Rynny Kanion:
- nie ulegają korozji mechanicznej i chemicznej, w porównaniu do rynien wykonanych z blachy, które korodują na skutek obecności w powietrzu dwutlenku siarki, soli i innych zanieczyszczeń, mają praktycznie nieskończoną trwałość;
- nie wymagają żadnej konserwacji i są wydajniejsze - nie korodują, a zatem nie ma potrzeby ich konserwowania lub malowania. Współczynnik chropowatości bezwzględnej jest niższy niż dla stali, co oznacza, że rynny mają wyższą wydajność hydrauliczną (do odwodnienia określonej połaci dachu można zastosować mniejszą liczbę lejów i rur spustowych) i ulegają samooczyszczeniu:
- są łatwe w montażu na budynku - elementy są lekkie i aby zamontować instalację nie ma potrzeby używania specjalistycznych i kosztownych narzędzi, wystarczy być w posiadaniu piłki do metalu, śrubokręta, młotka, sznurka i ołówka;
Szczególną zaletą systemu rynnowego Kanion jest konstrukcja profilu kształtek umożliwiająca trwałe zapięcie z rynną oraz dopasowanie kształtu uchwytu do profilu wywinięcia rynny - oba rozwiązania zapewniają pełne i stabilne połączenie. Dodatkową zaletą jest umieszczana w złączkach rynny wkładka, która z jednej strony usztywnia i doszczelnia połączenie, a z drugiej zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i ułatwia samooczyszczanie całego systemu.

: 14 kwie 2009, 12:30
autor: mag
Jedną wadę jaką ten system posiada to z metalowych mocowań farba odpada już po 2 latach .
Ja stosuje dlatego tylko plastikowe mocowania.

: 15 kwie 2009, 10:59
autor: Wavin Metalplast-Buk
Pierwsze uchwyty stalowe do rynien i rur spustowych nie były ocynkowane - pod koniec roku 1999 wprowadzono cynkowanie, co znacząco poprawiło trwałość elementów. W chwili obecnej półfabrykaty stalowe w procesie technologicznym przechodzą jeszcze jedną dodatkową obróbkę chemiczną powierzchni - pasywowanie, które również wpływa na poprawę trwałości wykończenia powierzchni. Płaskowniki, z których wykonuje się uchwyty mają zaokrąglone krawędzie, co bezpośrednio wpływa na lepsze zabezpieczenie wyrobów - warstwa lakiernicza na samych krawędziach jest proporcjonalnie grubsza. Należy jednak zawsze pamiętać, że na wytrzymałość powłoki lakierniczej ma bezpośredni wpływ przestrzeganie kilku podstawowych wymagań. Mowa tu o bezwzględnym unikaniu rzucania, przewożenia luzem wyrobów w ilości mniejszej niż w opakowaniu firmowym, czy wręcz zgniecenia opakowań w trakcie transportu. Natomiast podczas montażu należy unikać używania urządzeń, narzędzi i metod działania mogących naruszyć ciągłość powłoki lakierniczej, a w przypadku uchwytów do rynien - odginania do kąta nachylenia połaci dachowej przy użyciu młotka stalowego i imadła bez miękkich wkładek.