Strona 1 z 1
Izolacja tarsu naziemnego przy scianie domu
: 02 lut 2008, 14:37
autor: Iwohera
Ja mam takie pytanie, nie wiem jakie warstwy przyjąć w izolacji ze styka ze ścianą domu przy moim tarasie naziemnym z cegły klinkierowej, myśłam o papie pod nią lepik a pod nim piasek...nie wiem czy tak może być, proszą o szybką odpowiedź.
: 03 lut 2008, 10:08
autor: początkujący
Kompletnie mi się to nie podoba. Jaki jest układ warstw tarasu?
MR
: 03 lut 2008, 11:25
autor: Iwohera
cegła klinkerowa,zaprawa, piasek drobnoziarnisty,piasek gruboziarnisty, kruszywo drogowe, grunt rodzimy
: 03 lut 2008, 12:46
autor: Iwohera
a moze dylatacja..

: 05 lut 2008, 12:51
autor: początkujący
Ta "konstrukcja" gwarantuje stałe zawilgocenie i degradację konstrukcji tarasu. Taras naziemny powinien by wykonany na płycie opartej na fundamentach. Całośc musi by odpowiednio zaizolowana. Czy taka "radosna twórczośc" była w projekcie?
Uszczelnienie styku dla tej konkretnej sytuacji nic nie da. Tu trzeba opracowac systemowe rozwiązanie, a tego się nie da zrobi na odległośc.
MR
: 06 lut 2008, 20:21
autor: stakam
Bez przesady. Taki taras ziemny to nic innego jak obsypka budynku wykonana ponad poziom terenu. Mniej jest istotny układ warstw poziomych (choć też jest wazny -i nie ma w tym przypadku błędu). Podstawowym problemem jest odizolowanie budynku od wilgoci od tego tarasu.
Teraz trochę gdybania...
Od strony budynku izolacja pionowa przeciwwilgociowa, izolacja termiczna z twardego styropianu, folia kubełkowa, warstwy nasypu tarasu.
: 06 lut 2008, 20:34
autor: początkujący
Ja pozostanę jednak przy swoim zdaniu.
: 15 lip 2008, 12:26
autor: Rudy
Odizolowanie budynku od wilgoci z tarasu ...to nie o to chodzi. Najwazniejsze jest odizolowanie płyty tarasu od wilgoci z gruntu, inaczej będzie ja podciągać i płytki na tarasie szlag grafi a klinkier albo odpadnie albo popęka.
1.Na styku płyty tarasu i ściany domu robimy cokolik - wykładamy płytkami, ale między nimi i płytą tarasu nie dajemy fugi tylko trwale elastyczną masę, jakaś Deitermanna będzie dobra. Płyta i ściana domu pracują oddzielnie i jakiekolwiek trwałe, sztywne połączenie pęknie za rok czy dwa i będzie problem
Płyta tarasu powinna mieć własny fundament i powinna być od tego fundamentu odizolowana z gruntu izolacją poziomą. Można dać też pod płytki izolację superflex1 deitermann, jest elastyczna, wodoszczelna i klei się bezpośrednio do niej płytki. Ważne jeszcze, żeby płytek nie kleić tak jak się klei glazurę - pod płytkami na tarasie i wogóle klejonymi na zewnąrtrz nie może być pustych miejsc, bo odpadną - takie puste miejsca zostawia czasem grzebień do rozkładania kleju. Ja bym to tak zrobił