Strona 1 z 1

Izolacja Akustyczna w Szeregowcu

: 20 cze 2024, 11:47
autor: Lorenzo1243
Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad przeprowadzką z bloku do domu szeregowego, przede wszystkim ze względu na hałas dosłownie ze wszystkich stron ;)

Będę jeszcze dokładnie omawiał temat z deweloperem (dokumentacja techniczna itp.), może jednak ktoś z forumowiczów będzie w stanie coś poradzić.

Każdy dom ma swoją ścianę z sylikatu 24 cm. Czyli mamy tynk, ściana 24 cm sylikat, 5 cm styropianu, następnie znowu ściana 24 cm sylikat, a następnie tynk. Według dewelopera każdy dom jest odrębną konstrukcją, którą na dobrą sprawę można by postawić w innym miejscu.

Zdaje sobie sprawę, że wiele czynników może wpływać na przenoszenie dźwięków, ale czy taka konstrukcja może zapewnić cisze i wyeliminować dźwięki jak bieganie dzieciaków za ścianą, głośno puszczony telewizor itp? Niestety należę do osób bardzo wrażliwych słuchowo i mieszkanie w bloku mnie wykańcza :wink:

Re: Izolacja Akustyczna w Szeregowcu

: 20 cze 2024, 13:56
autor: Om3k
Opisane przez Ciebie rozwiązanie ściany jest poprawne.

Re: Izolacja Akustyczna w Szeregowcu

: 20 cze 2024, 14:38
autor: Lorenzo1243
ok, czyli przy takim rozwiązaniu, standardowe hałasy jak bieganie dzieci za ścianą, głośny telewizor, rozmowy nie powinny być słyszalne? Myślę, że 48 cm ściany z sylikatu + styropian który może wpłynąć na ograniczenie drgań i dźwięków uderzeniowych powinno wystarczyć.