Strona 1 z 1

pytanie do fachowca

: 16 wrz 2024, 16:00
autor: cora01
Czy musi być taka duża szczelina przy przy otwarciu drzwi jak zdjęciu ? I czy 'kołki " podtrzymujące drzwi nie powinny być jednakowej długości ? Zdaniem dyletanta te drzwi powinny być 'dociśnięte" ,co o tym sadzicie?
IMG_20240912_150751.jpg

Re: pytanie do fachowca

: 26 wrz 2024, 9:26
autor: theme
Ten bolec to bolec antywyważeniowy czyli jak ktoś obciąłby Ci zawiasy to drzwi będą trzymały się na tych bolcach. Powinny mieć mniej więcej jedną długość, bo one są wkręcone do końca.

Co do zawiasów to tego przez neta nie sprawdzisz. Musiałby ktoś przyjechać do Ciebie i sprawdzić to fizycznie czy jest OK. Jak zamykasz drzwi to uszczelki dobrze wszędzie dolegają? Nie wieje Ci nigdzie? Jeśli jest OK to tak zapewne powinno być.
Napisz co to za marka/model drzwi. To pomoże podpowiedzieć coś więcej, bo są lepsze i gorsze firmy. Niektóre mają swoje bolączki które koryguje się przez takie ustawienie zawiasów. Może coś z montażem poszło nie tak. Ciężko powiedzieć po zdjęciach.

Re: pytanie do fachowca

: 25 paź 2024, 12:02
autor: cora01
To są drzwi firmy KR CENTER..

Re: pytanie do fachowca

: 28 paź 2024, 14:53
autor: theme
Warto sprawdzić czy wszędzie masz pion i poziom. Oraz czy w każdym miejscu ościeżnica ma mniej więcej jedną szerokość w świetle przejścia.
Jak tutaj jest OK to warto sprawdzić czy skrzydło jest proste. Dopuszcza się małe odchylenia do 2mm na 1m wysokości drzwi. Przyjmij, że max 4mm na wysokości skrzydła odchylenie będzie jeszcze OK. Takie rzeczy niweluje się ustawieniem zawiasów i uszczelkami. Normalna rzecz.

Re: pytanie do fachowca

: 02 lis 2024, 19:43
autor: cora01
Dziękuję za informację .