Strona 1 z 1

Domy z bali - przenoszenie

: 18 gru 2014, 17:31
autor: Redakcja
Stare domy z drewna, to niezwykła gratka dla osób przywiązujących wagę do tradycji regionalnej oraz często... Domy z bali - przenoszenie >>

Re: Domy z bali - przenoszenie

: 18 gru 2014, 21:32
autor: KTH
100 letnie bale to nie 3 miesięczne świeże pniaczki prosto z tartaku ... ;-)

Re: Domy z bali - przenoszenie

: 30 gru 2014, 21:09
autor: EmHa
Np pewnie i tak, ale pewnie to sporo taniej wychodzi.

Domy z bali - przenoszenie

: 23 kwie 2017, 19:09
autor: jacekb90
Przeniesienie domu z bala na pewno jest tańszym rozwiązaniem niż postawienie takiego samego domu z drewna. Tylko nigdy nie trafimy na dom bez problemów. A przeniesienie domu w którym coś się psuje (a często tego nie widać) to już nie taka prosta sprawa. I bez dobrej i sprawdzonej ekipy to się nam nie uda. DO tego należy taki dom z głową ocieplić i dostosować do aktualnych i lokalnych przepisów. Nie zawsze jest to opłacalne.
Znajomi długo szukali, oglądali domy z różnych regionów kraju i nie było łatwo. A że działka była na mazurach, to chcieli coś pasującego. W końcu zdecydowali się znaleźć projektanta (Wiejskie Klimaty) i firmę (Natur Eko Dom) budującą domy w tradycyjnej formie, z lokalnych materiałów. Takie rozwiązanie może i trochę droższe, ale daje zupełnie inną jakość i mniej problemów w trakcie budowy. Warto rozważyć też taką opcję.