Strona 1 z 1
Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 12:13
autor: surfer7
Mam pytanie, chce przykleić płyty K/G zielone w łazience na które będę potem kleił kafelki. Na co przykleić te płyty, czy wystarczy tylko klejenie, stare tynki mam skute. Dzięki za pomoc.
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 14:43
autor: Bduda
Zawsze warto zagruntować ściany przed klejeniem płyt jakimś gruntem do podłoży chłonnych np. :
Sopro. A potem tylko kleić płytę na placki. Tak by było prawidłowo, grunt wyrówna chłonność podłoża i zwiąże drobne zanieczyszczenia których po skuwaniu na pewno sporo zostało.
Ale jak to w życiu bywa, idzie się na łatwiznę, często się klei bez gruntowania i też się trzyma. Ale ja bym nie polecał, zwłaszcza dlatego że nie jest to nowa czysta ściana.
Wybór należy do Ciebie

.
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 14:58
autor: kielo
Zagruntować dobrze i śmiało można kleić na plackach
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 15:00
autor: surfer7
dzięki za podpowiedź,czy możesz mi jeszcze poradzić co ze spoinami miedzy płytami,czy trzeba czyś specjalnym uszczelniać?
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 15:07
autor: surfer7
a jeszcze jedno pytanie,czy te placki do przyklejania płyt mają być z cekolu lub czegoś podobnego???
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 15:31
autor: Bduda
Szczeliny tak:
gładź startowa (np. Knauf Uniflott, bardzo dobra gładź) w niej zatopiona jakaś taśma zbrojąca (np. fizelina), potem warstwa finiszowa na gładko już (np. Knauf Uniglatt) i podszlifowanie na gładko.
Knauf jest dość drogi, można zamiast użyć gładzi Nida (start i finisz), o ile dobrze pamiętam są sporo tańsze, ale i jakościowo gorsze.
Płyty kleić na klej do płyt.
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 15:44
autor: kielo
surfer7 pisze:a jeszcze jedno pytanie,czy te placki do przyklejania płyt mają być z cekolu lub czegoś podobnego???
Na rynku jest dużo klejów nie musi być akurat cekol z firmy rigips można kupić klej do klejenia na plackach 30 kg. za dwadziescia pare zlotych
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 17:05
autor: sfysywiu
Knauf Uniflott to nie gładź tylko szpachlówka do spoinowania płyt. Po co gładzić to pod kafle? Dobry też jest klej Stabila.
A teraz moje pytanie: można siatkę na łączęniach płyt zatapiać w kleju do płytek?
Re: Zielone płyty w łazience
: 25 paź 2009, 17:27
autor: Bduda
sfysywiu pisze:Knauf Uniflott to nie gładź tylko szpachlówka do spoinowania płyt. Po co gładzić to pod kafle? Dobry też jest klej Stabila.
Z uniflottem to właśnie o to mi chodziło (szpachlowanie połączeń), a co do gładzi finiszowej to zapomniałem że to pod płytki.

Re: Zielone płyty w łazience
: 27 paź 2009, 20:22
autor: lukkas_kg
sfysywiu pisze:
A teraz moje pytanie: można siatkę na łączęniach płyt zatapiać w kleju do płytek?
teoretycznie pod płytkami nic sie tam nie powinno stać, ale polecam Ci szpachle z Doliny Nidy do spoinowania płyt GK, worek 25kg kosztuje 20pare złotych chyba,góra 30, jest tego sporo na pewno Ci wystarczy a jakosciowo dobre, tylko nalezy pamietac zeby dokladnie wyschlo przed polozeniem płytek, a takze aby przy jakichs duzych szczelinach (od 1cm w gore) nie korzystac z tego bo czas wiazania sie niemilosiernie wydluza, ale nie powienienes miec tkaich szczelin (wszelkie nierownosci w pionie, poziomie scian wyrownaj na płytach)
Re: Zielone płyty w łazience
: 28 paź 2009, 21:50
autor: surfer7
dzięki za cenne uwagi,co post dowiaduje się czegoś nowego i ciekawego.