Strona 1 z 1

Ocieplenie stropu metodą wdmuchiwania - jaki materiał

: 18 wrz 2012, 14:23
autor: grens
Witam
W firmie postanowiłem zagospodarować poddasze - zanim jednak to zrobię chciałbym docieplić strop. Strop jest drewniany wysokość belek to 19 cm odległość między nimi 90cm.
Od dołu do belek przykęcony jest katon gips. Od góry są deski których nie chciałbym zrywać a jedynie przykryć je kolejną warstwą płyty wiórowej dla uzyskania gładkiej powierzchni.

Do karton gipsu nie jest zamocowana folia paroizolacyjna.

Czy wyklucza to wdmuchnięcie wełny?

Od dołu w karton gipsie wpuszczone są kasetony z lampami jarzeniówkami. - czy wyklucza to zastosowanie celulozy ze względu na łatwopalność?

Jaki materiał sugerujecie Państwo użyć?

Re: Ocieplenie stropu metodą wdmuchiwania - jaki materiał

: 29 wrz 2012, 16:57
autor: laik2304
Ściąg płyty GK i rób od dołu.

Re: Ocieplenie stropu metodą wdmuchiwania - jaki materiał

: 09 paź 2012, 8:54
autor: Tomek W.
Witam,
Jeżeli pomieszczenie znajdujące się poniżej nie jest pomieszczeniem mokrym typu kuchnia, łazienka, WC, to wówczas śmiało można zastosować metodę wdmuchiwania wełny np. produktem GRANROCK. Należałoby jednak pamiętać, aby pomiędzy warstwą izolacji, a deskami pozostawiona była pustka powietrzna, a więc należałoby kontrolować grubość usypywanej izolacji.
Jeżeli natomiast pomieszczeniami poniżej są pomieszczenia mokre, gdzie ciśnienie pary wodnej jest spore to wówczas powinna zostać ułożona folia paroizolacyjna.