Strona 1 z 1

Jaki strop dla domu z poddaszem użytkowym?

: 17 paź 2008, 13:48
autor: rallymaniak74
Witam Wszystkich Forumowiczów
Co będzie lepsz/tańsze/mniej pracochłonne?:
strop wykonany z płyt stropowych Ytong
strop wykonany z płyt kanałowych typu "Żerań"
strop wykonany z płyt zespolonych typu Filigran
strop terriva lub inny oparty na belkach i pustakach
czy ktoś z szanownych Forumowiczów może zna przybliżony koszt zakupu i wykonania powyższych rodzajów stropu np za 1 m kwadratowy
Z góry dziekuję i pozdrawiam

: 21 paź 2008, 9:49
autor: dylot
A czemu nie monolityczny z betonu ?

: 21 paź 2008, 11:18
autor: deggial
Bo drogi i trzeba mnie bardzo dobrą ekipę. Osobiście polecam terive.

Re: Jaki strop dla domu z poddaszem użytkowym?

: 21 paź 2008, 16:10
autor: jochwaw
rallymaniak74 pisze:Witam Wszystkich Forumowiczów
Co będzie lepsze/tańsze/mniej pracochłonne?
Sorry ale te cechy się wykluczają :(
Coś jak jest lepsze nie jest tańsze
Coś co jest tańsze nie jest mniej pracochłonne

Tańsza będzie teriva ale trzeba będzie się więcej napracować przy montażu a potem przy tynkach.Jest czasochłonna w stosunku do Filigrana czy Żerania.
Żerań jest cięzki i żąda żurawia będzie z tynkiem nieco lepiej jak w terivie.Wadą jest jednak modułowośc wymiaru.Zaleta to szybkość gotowości posadzki.
Filigran jest w zasadzie tzw szalunkiem traconym i ma sens przy dużych rozpiętościach bo jest drogi.Też potrzebny żuraw.Natomiast daje cieńką płytę i duże możliwości.Gładka powierzchnia stropu.Można zamówić na dowolny wymiar.
Ze stropami Ytong nie mam doświadczenia wykonawczego.Jakoś moi byli kienci byli tradycjonalistami i nie zamawiali stropu systemowego.
Mogę podejrzewać że będzie tak jak z Żeraniem tyle że płyta jest lżejsza a gładkość będzie tak jak w Filigranie.Tutaj też będzie potrzebny żuraw.To takie połączenie tych systemów.Obawiam się akustyki.

: 30 paź 2008, 19:24
autor: rallymaniak74
Chyba dla mnie najlepsza będzie jednak żerańska. Koszt to około 91 zł/m kw i tam gdzie pytałem mogą zrobić na wymiar. A koszt wynajmu dźwigu na pewno będzie mniejszy niż koszt ułożenia terrivy. A poza tym następnego dnia można można już wchodzić na piętro z robotą.

Re: Jaki strop dla domu z poddaszem użytkowym?

: 19 lip 2013, 20:58
autor: _Wojtek_
Z tego co wiem płyty żerańskie są ciężkie i opłaca się je stosować kiedy mamy wymiary modularne w budynku. Dobrze że mogą zrobić je na wymiar ale czy uwzględnią wszystkie potrzebne otwory np. w miejscu kominów? Co z miejscem połączenia stropu i klatki schodowej? Czy ściany i fundamenty są w stanie przenieść obciążenia od płyt które wymuszają określony schemat statyczny pracy konstrukcji? Poza tym połączenia i wieńce i tak musisz betonować a z tą pracą na drugi dzień też bym się nie śpieszył. Będziesz murował ściany na wieńcach wylanych dzień wcześniej? Sugerowałbym rozmowę z kierownikiem budowy bo czasem taniej oznacza gorzej i drożej.

Re: Jaki strop dla domu z poddaszem użytkowym?

: 01 wrz 2013, 13:57
autor: seba1531
A z tym stropem GRANORDU miał już ktoś do czynienia?

Jakieś opinie, sugestie o nim?

Re: Jaki strop dla domu z poddaszem użytkowym?

: 04 wrz 2013, 19:01
autor: fruzin
Praktycznie takie same jak Rectora i Technobetonu.