Strona 1 z 2
Co na dach??????????????
: 21 lut 2006, 16:38
autor: piterc
Witam!!!!
Przez przypadek trafilem na to forum, z czego bardzo sie ciesze, bo widze ze jest tu wielu fachowcow.
Na wiosne zaczynam budowe tego domu
http://www.domywstylu.pl/projekty/jedno ... t.asp?id=8 i mam powazy problem z dachem. Otoz caly czas planowalem polozenie dachowki ceramicznej, az do momentu kiedy chcialem dokonac poprawki w projekcie, a mianowicie usunac drewniane slupy,podtrzymujace dach, umieszczone w pokojach na poddaszu. Po rozmowie z kierownikiem budowy, okazalo sie, ze zamiast slupow mozna zastosowac inne wzmocnienia, ale wowczas pokrycie dachu musi byc lzejsze tzn. blachodachowka. Jestem w kropce..................[/img]
: 21 lut 2006, 20:50
autor: kociol
Witam jezeli kierownik budowy mówi ze konstrukcja moze niewytrzymac dachówki to radze go posłuchac . Pytasz co na dach? hmm!! jestem Dekarzem i moge ci cos podpowiedziec widziałem niejedno pokrycie, róznie to było zrobione ale nieobrażajac producenta blachodachowki czy gonta ,dla mnie te pokrycia wcale nie sa trwałe poniewaz blacha pracuje i pod srubami robia sie owalne otwory ,no i z biegiem czasu dach przecieka !a gont to nic iinnego jak tylko papa.Wiec radze sie mocno zastanowic czy nie zostawic tych slupów na poddaszu, i jednak załozyc tą dachóweczke najlepiej ceramiczna pozdrawiam :
Witam
: 21 lut 2006, 22:07
autor: Piotr.O
A może słupy da sie pochowac w ścianach zmieniając troszkę geometrię pomieszczeń.Powodzenia Piotr. Dachówka jest najlepszym rozwiązaniem.
: 21 lut 2006, 22:34
autor: roofer
Poczulem sie bardzo obrażony kiedy <kocioł> nazwal dachówkę bitumiczną jako "tylko papa". A brass to tylko cement.
Tak mogła by powiedzieć gospodyni domowa nie obrażając ale nie ktoś uważajacy się za fachowca. Jeżeli dachówka zwana również gontem jest dobrej jakości z powodzeniem może startować na długi dystans z najlepszymi dachówkami ceramicznymi.
Jako obrońca dachówki bitumicznej też mogę zapodać, że 15 lat temu pokryłem sobie jeden taki dach na którym poprzednie pokrycie ceramiczne zaczęło się sypać z po trzech latach. Natomiast tenże właściciel od 15 lat do mnie jeszcze nie zadzwonił.
Szkoda, że nie żyjemy jeszcze kilkadziesiąt lat, mogli byśmy "sprawdzić prawdę".
: 21 lut 2006, 22:48
autor: RONDEL
roofer pisze:Poczulem sie bardzo obrażony kiedy <kocioł> nazwal dachówkę bitumiczną jako "tylko papa". A brass to tylko cement.
Tak mogła by powiedzieć gospodyni domowa nie obrażając ale nie ktoś uważajacy się za fachowca. Jeżeli dachówka zwana również gontem jest dobrej jakości z powodzeniem może startować na długi dystans z najlepszymi dachówkami ceramicznymi.
Jako obrońca dachówki bitumicznej też mogę zapodać, że 15 lat temu pokryłem sobie jeden taki dach na którym poprzednie pokrycie ceramiczne zaczęło się sypać z po trzech latach. Natomiast tenże właściciel od 15 lat do mnie jeszcze nie zadzwonił.
Szkoda, że nie żyjemy jeszcze kilkadziesiąt lat, mogli byśmy "sprawdzić prawdę".
Porównywanie trwałości produktów rafineryjnych do naturalnych nie jest przegięciem. Jest DEMAGOGIĄ.
: 22 lut 2006, 12:26
autor: roofer
W ten sposób się nie dogadamy. Wskazałem na kryterium żywotności.
Porównując jakieś dwie rzeczy ze sobą, naprzód należałoby uściślić kryteria , Co to ma być? żywotność - to znowu co to ma być? kiedy uznajemy, że dachówka, konkretna wskazana palcem przestala "być żywotna", inne kryteria - trwałość koloru, ciężar, koszt m2 dachu we wszelkich przekrojach, zdatność wobec kształtu geometrycznego konkretnego dachu itd. Latwość montażu.
Wreszczie jakie dwie dachówki porównujemy? - najgorszą w grupie bitumicznych z najlepszą w grupie ceramicznych? czy jak to ma być, odporność na urazy mechaniczne, korozję, mrozoodporność, podatność na te same sily wiatru - tzw. ssanie, czy kryterium wyboru może są upodobania żony?
No i jak można wobec tak szerokich zagadnień, nie uściślając o co chodzi, wydawać publiczną opinię - to tylko papa, to tylko cegła, to tylko klej, to tylko samochód, to tylko człowiek.
Marek Mruczkowski, Kraków
: 23 lut 2006, 16:56
autor: piterc
Wiem, ze nic nie wiem...............
co na dach
: 24 lut 2006, 8:17
autor: Mat
i tak kolego jest na tym forum,więc tak bardzo się nie przejmuj i szukaj ratunku u ludzi którzy naprawdę służą pomocą a nie popisuja się swoją pseudo wiedzą.Życzę powodzenia
: 24 lut 2006, 13:04
autor: roofer
Troche szkoda, że sprawy techniczne idą na bok a uprawiany jest atak personalny.
Możemy tak dyskutować, to moze być nawet interesujące.
: 03 mar 2006, 21:18
autor: Andrzej Wilhelmi
PITERC sš rozwišzania na twoje problemy. Kierownik budowy podchodzi asekuracyjnie. Powiniene skontaktować się z projektantem lub konstruktorem, można pewne elementy drewniane zastšpić stalowymi i po sprawie. Należy to jednak przeliczyć. Robię takie dachy i zapewniam, że nie będziesz musiał rezygnować z dachówki. Pozdrawiam.
: 03 mar 2006, 21:29
autor: Andrzej Wilhelmi
Wracajšc do polemiki dotyczšcej pokryć dachowych uważam, że należy porównywać pokrycia w danej klasie. Porównywanie pokryć ceramicznych z bitumicznymi nie ma najmniejszego sensu. Jedne i drugie sš dobre ale nadajš się na zupułnie inne dachy. Pozdrawiam.
roofer
: 04 mar 2006, 12:51
autor: roofer
wykresliłbym z tej diagnozy powyżej dwa słowa "zupełnie inne" i będzie O.K.
Witam
: 05 mar 2006, 10:13
autor: Piotr.O
Andrzej ma rację a tych wyrazów nie można wykreślić. Każdy dach jest indywidualny i do kazdego dachu jest inne pokrycie. Nie wyobrażam sobie Zamku Królewskiego albo Wawelu pokrytego dachówką bitumiczną. Tak sama budowla typu dworek polski powinna być przykryta dachówka ceramiczną. Inne pokrycia nie wygladałyby dobrze. Natomiast budynki powstałe z projektów adaptowanych z rynku amerykańskiego czy innych na których najbardziej popularnym pokryciem jest dachówka bitumiczna to wtedy tak.
indywidualne dachy
: 06 mar 2006, 23:00
autor: roofer
www.roofer.pl
strona jest w stanie surowym, proszę o wyrozumialość, jak to na budowie.
Kto szuka, ten znajdzie, kto pyta nie błądzi. W sprawie dachówki birumicznej najlepiej pogadać ze specjalistą od dachówki bitumicznej. Może tak tą dyskusję bym podsymował.
co na dach?????????????
: 07 mar 2006, 10:09
autor: DEKAR GONT
Witam,
zapraszam na nasza strone internetową. Myślę, że znajdzie Pan tam odpowiedź na swoje problemy.
www.dekargont.w.pl Proszę nie traktować tego jako reklamę, ale nie wszyscy znają ten rodzaj dachówek, a to jedyny sposób, żeby bardziej wnikliwie sie z nimi zapoznać.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.
POzdrawiam
Marek Adamczyk
DEKAR GONT