Strona 1 z 1

Jaka dlugosc spadku dachu?

: 11 lip 2005, 0:36
autor: Mariog3
Pytanie dosc specyficzne, na ktore nie znam odpowiedzi.

Wg. przepisow prawa budowlanego, mam prawo postawic garaz w odleglosci 3m od granicy dzialki. Czy jest okreslone jak duza moze byc dlugosc dachu??

Czy reguluja to jakies przepisy. Garaz stoi dokladnie w odleglosci 3m i 6cm od granicy dzialki sasiadujacej, lecz juz teraz widze, ze wiezba dachowa z orynnowaniem bedzie blizej o okolo 90cm, czyli niecaly metr. Czy mam do tego prawo, prosze o pomoc

Czy przepisy okreslaja odleglosc fundamentu i murow, czy tez dotycza rowniez dachu?

Mario

: 12 lip 2005, 18:24
autor: Artur
moim zdaniem przepisy okreslaja odległośc od muru do ogrodzenia. dach natomiast nie moze wychodzic poza ogrodzenie a nawet byc cofniety względem niego o 0,5 m
Na wszelki wypadek proponuje uzyskać zgode (na piśmie) sąsiada.
Artur

odp

: 25 lip 2005, 11:46
autor: thomas
nie przejmuj się dachem!!! chyba że okap wystaje ponad 1,2m poza lico muru. W prawie budowlanym napisane jest że min. odległoś od granicy działk wynosi 3m dla- ściany bez okien, 4m dla ścian z oknami. Ustawodawca pozwala ci wejść z dachem poza tą granicę na 1,2m. A sąsiadem się nie przejmuj , jeżeli mur jest w wymaganej odleglości 3m to on niema nic do powiedzeni.