Strona 1 z 1
popękany strop
: 03 maja 2015, 22:11
autor: wuwuzet
Witam
w czwartek o 10 zkonczylismy zalewanie stropu o 11 musialem byc w pracy na budowę wrócilem o 20 i okazalo się ze płyta miejscami popękała proszę o opinie czy to poważne pęknięcia czy mieszczą się w normie? jakie kroki podjąć zeby to naprawić? przejmować się czy nie? w sumie większość jest małych pęknięć po parę milimetrów szerokości i głębokości, jedna rysa jest poważniejsza ma 3mm szerokości i do 5cm w głąb stropu. strop żelbetowy, grubość 12cm, beton b20, dom jednorodzinny

Re: popękany strop
: 04 maja 2015, 9:22
autor: Interno
Tak się nie powinno zdarzyć.
Najlepiej zaprosić na budowę konstruktora.
Re: popękany strop
: 04 maja 2015, 9:30
autor: xander119
Rozumiem że strop jest cały czas zaszalowany i podparty? Przydało by się jeszcze info/foto szalunku i podpór.
Re: popękany strop
: 04 maja 2015, 21:38
autor: wuwuzet
Witam
cały czas jest zaszelowane i nic tam nie widze zeby sie ugieło tylko woda od czasu do czasu kapie... rano i wieczorem jest podelwane. Kierwonik budowy stwierdzil ze są to rysy skurczowe i na ta chwile nie ma się czym przejmowac. co o tym sądzicie?

Re: popękany strop
: 05 maja 2015, 6:03
autor: xander119
No jak kerownik tak mówi to pewno ma rację. Ciekawe czy będzie podtrzymywał swoje zdanie jak będziesz chciał w tym miejscu postawić sobie ładne akwarium. Z rybkami. Albo twój syn urządzi na piętrze ruską dyskotekę. Są na rynku specyfiki do napraw betonu ale to nigdy już nie będzie tak jak powinno być. Jak dla mnie ktoś źle dobrał mieszankę i za szybko woda uciekła. Nie spotkałem się jeszcze żeby B20 z betoniarni nawet lany w grunt popękał.
Re: popękany strop
: 05 maja 2015, 7:27
autor: KTH
po co nam się nadwyrężać skoro na tej budowie rządzi kierownik ... poczekajmy na ugięcia stropu po zdjęciu szalunków... będzie chociaż co reanimować za grube tysiące z polisy ów kierownika tejże budowy, a tak to można napisać krótko i zwięźle skórcz betonu nie jest w normie a gdyby się ktoś upierał dlaczego odsyłam do zapoznania się z normami
nie będę uczył ojca dzieci robić ... niech się kabetek martwi już za w czasu

Re: popękany strop
: 27 maja 2015, 18:57
autor: Marcin Suszek
Typowe rysy skurczowe powyżej 0,3 mm należny naprawiać,
występuję gdy w niewłaściwy sposób pielęgnuje się beton po zalaniu przez pierwsze doby
a środki które służą do naprawy betonu mają wielokrotnie większą wytrzymałość niż sam beton i spokojnie da się to naprawić.