Strona 1 z 6
podświetlenie schodów
: 27 mar 2011, 13:40
autor: ekmir
Jak wykonywaliście podświetlenie swoich schodów.
Gdzie umieścić czujki ruchu aby nie zapalały się gdy ktoś przejdzie w przedpokoju (w pobliżu schodów)?
Jakie stosowaliście zasilanie do podświetlenia (230 V, 12 V)?
Podzielcie się swoimi spostrzezeniami, uwagami i doswiadczeniami.
Pochwalcie się wykonaniem (zdjecia)
Re: podświetlenie schodów
: 15 cze 2011, 10:55
autor: olampa
Re: podświetlenie schodów
: 16 cze 2011, 20:28
autor: Impresje24
Bardzo ładne aranżacje

a czujniki proponowałbym ustawić na pierwszym i ostatnim stopniu - wtedy nie będą zapalane bez potrzeby
Re: podświetlenie schodów
: 09 gru 2011, 10:32
autor: KULIO406
Załozylem ostatnio 9 szt ledow(co 3 stopien)żarowki led(po 6 szt w jednej oprawce)zalaczane dwoma schodowymi,ze wzgledow bezpieczenstwa polecam napiecie bezpieczne do 25 V.
Moc jednej zarowki to 0,8W
Re: podświetlenie schodów
: 05 sty 2012, 12:54
autor: Cisna
Mnie urzekło oświetlenie ledowe w domu modelowym w Jankach:http://www.dommodelowy.pl/res/doc/1324/gpict_CZE_8434.jpg zdjęcie tego tak dobrze nie oddaje, a szkoda bo schody wyglądają świetnie.
Re: podświetlenie schodów
: 23 sty 2012, 22:58
autor: schody-drewniane
Sposób podświetlania schodów uzależniony jest od ich konstrukcji jak również usytuowania w budynku. Należy podejść do tego bardzo indywidualnie.
Pozwolę sobie na kilka truizmów o któych warto pamiętać:
1. Czujnik zakładamy w dwóch mijescach, na dole i do góry, jednakże jego ułożenie należy przemyśleć w taki sposób, aby oświetlenie załączało się nim się potkniemy. Z drugiej jednak strony należy zwrócić szczególną uwagę na ciąg komunikacyjny jakim jest korytarz - tam poruszamy się często i możemy być poirytowani zbyt częstym zapalaniem się oświetlenia.
2. Napięcie ponownie uzależnione jest od rodzaju oświetlenia. Proszę jednak pamiętać, iż w przypadku niskich woltarzy należy zamieścić gdzieś transformator.
Załączam dwa zdjęcia które mogą stanowić inspirację:
Jednocześnie zapraszam na moją stronę internetową
http://www.azh-schody.eu na której zapoznać można się z innymi realizacjami.
Re: podświetlenie schodów
: 27 lut 2012, 9:21
autor: soledpl
Dzień dobry,
jeśli planuje Pan oświetlenie schodów z wykorzystaniem technologii LED
istotne będzie zastosowanie odpowiedniego czujnika ruchu - kompatybilnego z oświetleniem LED.
Wiele czujników ruchu zapala się w momencie przejścia obok schodów.
Obecnie opracowujemy nowy czujnik ruchu, który nie zapala się w momencie przejścia obok schodów (tylko w momencie przecięcia linii między czujnikiem a lusterkiem na schodach), będzie posiadał 2 czujki z 2 lusterkami - montowane na górze i dole schodów, pozwalający na ustawienie czasu świecenia 5-120s oraz jasności świecenia schodów. Całość zamknięta w eleganckim, dotykowym panelu umieszczanym na ścianie.
W przypadku dodatkowych pytań w sprawie czujnika ruchu LED zapraszam do kontaktu z firmą SOLED.
Pozdrawiam,
Anna Jesionowska.
Re: podświetlenie schodów
: 16 mar 2012, 15:07
autor: wojtek10
Witam
zapraszam na moją stronę międzyinnymi z oświetleniem schodowym
http://led-oprawy.pl/oswietlenie_chodni ... -k125.html

oświetlenie schodów
: 20 lut 2013, 16:55
autor: Adiams
Skoro to taki zbiorczy temat z ofertami firm oświetleniowych to ja może te zaproponuje nasze oświetlenie schodów -
www.oswietlenieled.info oparte o listwy led i inne rozwiązania wykorzystujące energooszczędną technologię led:
więcej zdjęć znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.oswietlenieled.info/pl-schody-strona-19.html
Re: podświetlenie schodów
: 22 lut 2013, 19:37
autor: 123budujemy
To i ja się pochwalę moim oświetleniem schodów
Dokładną recenzję opraw led podświetlenie schodów zamieściłem we wpisie w swoim dzienniku budowy
http://123budujemy.pl/podswietlenie-sch ... do-puszki/
ps. z wykończenia schodów proszę mi się nie śmiać to moja prowizorka

czekamy na zastrzyk kaski by wykończyć drzewem. Tematem wpisu jest oświetlenie

więcej na
http://123budujemy.pl/podswietlenie-sch ... do-puszki/
Re: podświetlenie schodów
: 01 mar 2013, 10:55
autor: LuxControl
Bardzo fajny efekt końcowy i odpowiednio dobrana barwa,moc światła do koloru schodów. To moim zdaniem jest najważniejsze,ponieważ potem często są problemu natury zbyt intensywnego lub słabego podświetlania schodów.
Re: podświetlenie schodów
: 02 mar 2013, 15:05
autor: instalatorLED
Posiadam pewnego dostawce oswietlenia LED.
Polecam oswietlenie LED ze sklepu
www.greenled.com.pl .
Stosunek jakosci do ceny bardzo pozytywmy. Zalozylem juz kilkadziesiat metrow tasmy i jak dotad klienci zadowoleni.
Wszelkie pytania mozna kierowac do zespolu na maila. Szybka odpowiedz.
Re: podświetlenie schodów
: 02 mar 2013, 15:11
autor: instalatorLED
Posiadam pewnego dostawce oswietlenia LED.
Polecam oswietlenie LED ze sklepu
www.greenled.com.pl .
Stosunek jakosci do ceny bardzo pozytywmy. Zalozylem juz kilkadziesiat metrow tasmy i jak dotad klienci zadowoleni.
Wszelkie pytania mozna kierowac do zespolu na maila. Szybka odpowiedz.
Re: podświetlenie schodów
: 06 mar 2013, 19:13
autor: grrregg
ja właśnie myślę o podświetleniu schodów ledami, fajnie to wygląda i się zastanawiam czy lepiej taśmy czy same ledy np. w dekoracyjnych oprawach?
Re: podświetlenie schodów
: 07 mar 2013, 11:07
autor: żann
Ja bym postawiła na taśmy, nie jakieś tam importowane chińskie, ale nasze najwyższej jakości , żeby nie stresować się potem czy za jasno czy za ciemno świeci.