Strona 1 z 1

Odpadają farba PO malowaniu

: 15 lip 2012, 8:52
autor: Mola
Witam, niedawno zaczęliśmy remont i.. pojawił sie problem-
a mianowicie świeżo położona na suficie farba zaczęła się łuszczyć, a po dotknięciu szpachelką spadać suchymi płatkami.
Reszta sufitu wygląda ok, ale w 3 miejscach pojawiły się takie pękniecia w farbie, które odpadają po dotknięciu. Obawiamy się że sufit cały zacznie się sypać po jakimś czasie. I tu moja pytanie- co można z tym zrobić?
Obecnie najwiekszy placek ma wymiary gdzieś tak 20cmx25cm i jest widoczny "warstwowo" od reszty sufitu ;/
zdrapywać cały sufit i zabawa od nowa?
czy może wyrównać gładzią żeby wyrównać drobną nierówność i na to farba?

Żeby uprzedzić pytania- ściany w starym domu, malowane farba klejową wieelokrotnie, zdrapane, umyte do tynku, zagruntowane unigruntem, zagipsowane białą gładzią szpachlową z atlasu, pokryte farbą gruntujaca jedynka w proporcjach 1:1 z wodą, przesuszone przez noc i ostatnie malowanie 1 warstwa farbą jedynka.

Jakieś rady?

Re: Odpadają farba PO malowaniu

: 15 lip 2012, 10:05
autor: IWB
zmień grunt sobie i problem zniknie ;-)" z tym gruntem to jak z parówkami ile mięsa taka cena"
byle g... kosztuje marne grosze, dobry grunt kosztuje krocie ale zapewni ci że farba nie odpada.

Re: Odpadają farba PO malowaniu

: 15 lip 2012, 10:37
autor: Mola
No dobra, przy następnym malowaniu na pewno na to zwrócimy uwagę.. ale co z dziurą którą już mamy?
zedrzeć farbę która odpada i zagruntować czymś porządnym, a potem farba w dziurę?
czy zedrzeć wszystko, dobry grunt i farba? (:/)

Re: Odpadają farba PO malowaniu

: 17 wrz 2012, 8:50
autor: e-Rzecznik Śnieżka
Problemy z odpadającą farbą mogą być spowodowane zbyt wysoką chłonnością podłoża oraz zastosowaniem za mocno rozcieńczonej farby gruntującej. Proponuję najpierw mechanicznie usunąć łuszczącą się farbę, tam, gdzie jest to możliwe. Następnie, na taką powierzchnię należy zastosować impregnat głęboko penetrujący, np. Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący ACRYL-PUTZ http://www.acrylputz.pl/75/grunt-polime ... enetrujacy Zagruntowany sufit trzeba zaszpachlować, stosując np. masę szpachlową ACRYL-PUTZ FINISZ http://www.acrylputz.pl/35/acryl-putz-finisz - pamiętając o przeszlifowaniu i dokładnym odpyleniu powierzchni. Na odpyloną powłokę najlepiej jeszcze raz zaaplikować cienką warstwę impregnatu gruntującego. Po wyschnięciu, sufit można pomalować farbą nawierzchniową. Wykonanie powyższych kroków powinno rozwiązać problemy z odpadającą farbą.