Strona 1 z 1
zgłoszenie do urzędu gminy
: 18 lip 2008, 17:10
autor: adamik
Witam Szanownych Forumowiczów!
Chcę wziąć kredyt na remont domu.Już część dokumentów poskładałam i teraz bank żąda, żebym zgłosiła zamiar remontu do urzędu gminy.Nie wiem po co to im potrzebne?
Może ktoś wie?Pozdrawiam serdecznie.
: 19 lip 2008, 15:46
autor: deggial
Standardowa procedura przy kredytach, żądają pozwolenia na budowę albo zgłoszenia robót. Tylko nie do urzędu gminy ale do starostwa powiatowego.
Pozdrawiam.
: 21 lip 2008, 2:38
autor: adamik
Ale po co im to potrzebne????

: 21 lip 2008, 8:09
autor: deggial
A o to to juz sie zapytaj banku.
: 26 lip 2008, 8:35
autor: JW24
deggial pisze:Standardowa procedura przy kredytach, żądają pozwolenia na budowę albo zgłoszenia robót. Tylko nie do urzędu gminy ale do starostwa powiatowego.
Pozdrawiam.
nie jestem pewny ale remont zgłasza się w gminie, a budowa to pozwolenie w starostwie. Radzę sprawdzić - najlepiej przeczytać ustawę - Prawo Budowlane, wtedy nikt Ci ciemnoty nie wciśnie

: 26 lip 2008, 14:55
autor: deggial
Ludzie nauczcie się - NIC SIĘ W GMINIE NIE ZGŁASZA !!!! Do gminy można wystąpić o warunki zabudowy lubn o wypis z MPZP.
A w PB nie ma nic napisane czy się zgłasza w gminie czy w starostwie tylko we właściwym organie.