Izolacja przeciwwilgociowa dla starszych budynków

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kuba Stabik
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:35

Izolacja przeciwwilgociowa dla starszych budynków

Post autor: Kuba Stabik »

Witam,

Posiadam kilka starszych budynków i ze względu na problemy z wilgocią zastanawiam się nad zaizolowaniem tego izolacja przeciwwilgociową. Jaką technikę polecacie? Z jakimi firmami rozmawiać? Jakie mogą być koszty i czas realizacji?

Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24711
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz_Brzeczkowski »

Trzeba ustalić przyczynę, by wybrać metodę. W starych domach wilgoć występuje nie od "nowości" a po likwidacji pieców i wymianie okien wzrosła wilgotność względna w pomieszczeniach . To spowodowało że ściany chłoną więcej wilgoci niż zdołają odprowadzić. To zawilgocenie nasila się w okresie zimowym. Jeżeli teraz zawilgocenie nasila się podczas opadów, to jest to woda "podciągana" z gruntu. Jest to bardzo mało prawdopodobne, jeżeli od nowości nikt przy fundamentach nie grzebał a wcześniej problemu wilgoci nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izolacje techniczne”