Panele fotowoltaiczne są widoczne niemal na każdej ulicy z domkami jednorodzinnymi, a liczba instalacji stale rośnie. Jednak w wielu instalacjach pojawiają się nieprawidłowości. Tauron i PGE już rozpoczęły kontrole przydomowych instalacji fotowoltaicznych.
Rozpoczynają się też kontrole instalacji fotowoltaicznych z dotowanych rządowych programów typu Mój Prąd.
Dziś dowiemy się jakie kary nam grożą i za co oraz co zrobić aby na takie kary nie być narażonym. Ruszyły też kontrole pomp ciepła z bardzo przykrymi konsekwencjami za nieprawidłowości, ale to już materiał na inny film.
Jeżeli temat ogrzewania, pomp ciepła i fotowoltaiki was interesuje, to koniecznie subskrybujcie kanał, nie zapominając kliknąć w dzwoneczek aby nie przegapić kolejnych ciekawych materiałów.
Kontrole fotowoltaiki. Jakie kary nam grożą i za co.
Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
Re: Kontrole fotowoltaiki. Jakie kary nam grożą i za co.
Jeszcze nie spotkałem się aby ktoś kontrolował moje panele fotowoltaiczne ani inne rzeczy takie jak np: magazyn energii.
Re: Kontrole fotowoltaiki. Jakie kary nam grożą i za co.
Raczej OSD zająć się kontrolami i karami powinni się zająć przebudową infrastruktury sieciowej w PL. Oczywiście OSD nie może dać wolnej ręki kowalskiemu, aby niszczył tę infrastrukturę sieci w PL. Zgodności ze zgłoszeniem powinny być pokrywające z faktem złożenia wniosku i podania mocy i w co nią wchodzi czyli Moduł inwerter bank ilości

